Tonda Metrographe’In Yenİlenen Yüzü

  • 245 SHARES

SIHH’in neler sunacağı sabırsızlıkla beklenen markalarından biri olan Parmigiani Fleurier güncellenen Tonda Metrographe modeli ile daha da elegan…

SIHH’in kapılarını aralayarak yüksek saat meraklıları ile buluşmasına çok kısa bir zaman kalmışken, markalar da fuar öncesi özel parçalarını tanıtmaya devam ediyorlar. Bu sene Parmigiani Fleurier de model güncelleme yoluna gidiyor ve spor tarzıyla dikkat çeken Tonda Metrographe değişen kadran tasarımı ile karşımıza çıkıyor.
Öncelikle belirtelim güncellenen model eskisinden çok daha spor ve maskülen bir formda. Buna rağmen kadran tasarımında hala eskisi ile özdeşleşen özellikler var. Bu özelliklerin başında markanın sembollerinden biri halini almış olan asimetrik ‘8’ figürü ve formu oluşturan alt kadran tasarımlarını sayabiliriz. Saat altı ve dokuz yönlerinde yer alan alt kadranlar (30 dakika ve 12 saat alt göstergeleri) yeni modelde de mevcut ancak kullanılan detay ve çizgilerden dolayı daha sade bir formda.

parmigiani-fleurier-tonda-metrographe-sihh-2017-7-2

‘Less is more’ fikrinden yola çıkarak sadeleşen beyaz ve siyah kadran tasarımları eski versiyona göre de daha zarif bir hal alıyor. Bu durum da saatin detaylarını sadelik yardımıyla daha görünür kılıyor.
Tonda Metropgraph, manüfaktür kalibre PF350 ile destekleniyor. 6.07 mm inceliğindeki mekanizma 42 saatlik güç rezervine sahip. côtes de Genève motifi ile tamamlanan çift tulumbalı kalibre saatin safir camlı kasa arkasından da görülebiliyor.
40 mm’lik paslanmaz çelik kasaya sahip olan Tonda Metrographe kıvrık kulakları ile bilekle dengeli bir bütünlük yakalıyor. Son olarak, yeni model paslanmaz çelik bilezik ve deri kayış opsiyonları ile sunularak kullanıcının zevkine özel seçim imkanı da sağlıyor.