Pre-SIHH 2017: Officine Panerai Brevettato

  • 205 SHARES

1930’lu yıllarda İtalyan Donanması’nın üst düzey yetkililerini hede eyen modelin güncel versiyonları (PAM00685 – PAM00687), 12 köşeli bezelleri ile Panerai manüfaktürünün özel edisyonları arasına tekrar giriyor.

Zaman ilerledikçe horolojik dünyanın en renkli zamanları da yaklaşmaya devam ediyor. Salon International de la Haute Horlogerie’ye sadece aylar kalmış iken markalar da yeni modellerini tanıtmaya başladılar. İşte bu markaların başında da Officine Panerai yer alıyor.

radiomir3days

radiomir3daysblack

İtalyan Donanması ile yakın ile olan ilişkilerinden doğan özelliklerin ön plana çıktığı Panerai modelleri saat severlerin zihninde yer etmişken bu model de klasikleşen detaylardan geride kalmıyor. Saatle ilgili en dikkat çeken özellik ise şüphesiz 12 köşeli bezeli. Markanın 1930’lu yıllarda ürettiği özel modellerde yer alan bu bezel, üzerinde yer alan ‘Officine Panerai – Brevettato’ yazısı ile özdeşleştiriliyor. İtalyan Donanmasının üst düzey yetkililerine hitap eden modellerin (PAM00685 – PAM00687) indeks ve ibrelerinde de patentli özel malzeme kullanılarak kadranlar, gece görüşü özelliği ile zenginleştiriliyor.

radiomir3dayscaseback

Koleksiyonun Special Editions başlığı altına taşınan model, iki farklı kadran tasarımına sahip. Mat dokulu Retro 47 mm’lik kadranları özel kılan temel sebep ise sadelikleri.
Radiomir 3 Days Acciaio’ların sade ama bir o kadar da gösterişli tasarım ögelerinin yanı sıra mükemmel mekanizmaları da dikkat çeken bir diğer nokta. Maison’un kendi manüfaktürü elle kurmalı, çift tulumbalı kalibre P.3000 ile tamamlanan saatler, 3 günlük güç rezervine de sahip. Saatin iki versiyonu da 1000’er adetle limitli.