PHARREL WILLIAMS’IN GÖZÜNDEN BAKABİLMEK

  • 271 SHARES

Richard Mille, uzun zamandır marka dostu olan Pharell Williams’ın görsel estetik algısını yeni RM 52-05 Tourbillon modeline entegre ederek, tasarım için başlangıç noktası Mars’taki bir astronot olarak belirliyor.

Pharell Williams, Richard Mille için bir saat modeli tasarlamak üzere düşünme sürecine çocukluğuna geri dönerek başlıyor. Ortaya çıkan RM 52-05 Tourbillon modeli, uzayı bir konu başlığı olarak farklı bir perspektif ile ele alan bir model. Dünya’yı odak noktası olarak belirleyen ve Mars’taki bir astronotun vizöründen gezegene baktığını hayal eden Williams bu görüntüyü: “Bir astronot başlığında vücut bulan, uzak ve güzel bir yansıma” olarak betimliyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu imajı bir saat üzerine işlemek için sadece Richard Mille  manüfaktür çalışanları değil, aynı zamanda profesyonel bir ressam da devreye giriyor.

Grade 5 titanyum materyali ile tasarlanan ana gövdede kadranında uzay efektini realist bir şekilde yansıtmak adına yıldız taşı detaylara yer veriliyor. Kahverengi sermet ve Carbon TPT ile tasarlanan 30 adet limitli model , elle kurmalı tourbillon mekanizmaya sahip RM 52-02 kalibre ile çalışıyor. Bu mekanizma yaklaşık 42 saatlik bir güç rezervi sunmakta. Richard Mille’in kreatiflik konusunda sınırsızlık algısını yansıtmak adına Pharell Williams ideal bir isim, işbirliğinin sonucunda çıkan modelin sadece fotoğrafına bakmak  bile ne demek istediğimizi anlamanıza yardımcı olacak.