KOLEKSİYONERLERİ Mutlu Eden Sürprİz Model

  • 169 SHARES

Patek Philippe koleksiyonerlerinin favori kombinasyonlarından olan altın bilezik-siyah kadran detayları şimdi Ref. 5204/1R-001’in kasasında…

Sessiz sedasız bir şekilde Patek Philippe sitesinde, maison’un bu sene Baselworld sonrası tanıttığı 5204R modelinin siyah kadranlı versiyonu eklendiğinde belki de çoğu yüksek saatçilik meraklısı tam olarak ne olduğunu anlamamıştı.
Pembe altının siyah kadran ile birleşimi bilindiği üzere en tutkuyla beklenen Patek koleksiyon parçalarından iken, manüfaktürün bu modeli tanıtmış olması ise acaba sadece beklenmedik bir pazarlama çalışması mıydı?

patek-sayfa-ek-465

Resmi referansı 5204/1R-001 olan (ki 1 sayısından sonra gelen R harfi Patek markasında bilezikli modelleri temsil etmektedir) model, aslında pek çok koleksiyonerin rüyalarını süsleyecek tasarım detaylarını tek bir kasada bir araya getirmekte. Geliştirilen yeni modelin aslında benzer örnekleri manüfaktürün eski koleksiyonlarında mevcut, 5004 referansı ile bilinen parça (pembe altın kasa ve siyah kadranlı) ne yazık ki asla bilezik ile sunulmadı.

ch-29-535-ps-q-e6

Markanın split second ve perpetual takvimli kronograf mekanizmalarından Ref. CHR 29-535/PS-Q ile tanıtılan model 65 saat güç rezervine gerek duyuyor. Patek Philippe manüfaktürüne yakışır bir ihtişama sahip modelle ilgili olarak eklenmesi gerek en son detay ise yeni modelin sadece talep karşılığı üretiliyor oluşu…