Tonda Métrographe Abyss Blue

  • 123 SHARES

Parmigiani Fleurier’nin SIHH’de lanse edilecek yeni modeli Tonda Métrographe Aybyss Blue ile tanışın.

Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) 2016 Ocak ayında Cenevre’de gerçekleşecek. Sene boyu ilgiyle beklenen fuarın hazırlıkları süredursun, fuara katılacak yüksek saatçilik markaları da sunacakları yeni model ve koleksiyonlarını tanıtmaya başladı. Bu markalardan birisi de Parmigiani Fleurier.

Parmigiani Fleurier yakın zamanda yeni Tonda Métro modellerinden biri olan “Parmigiani Fleurier Tonda Métrographe Abyss Blue”yu saat meraklılarının beğenisine sundu.

Parmigiani-Fleurier-Tonda-Abyss-Blue-WatchTime

Yeni Tonda Métrographe Abyss Blue ismini kadranında bulunan derin görünümlü özel mavi tonundan alıyor. Saatin tüm tasarım sürecinde başında olan saat ustaları bu rengi elde edebilmek için baya çabalamış gibi görünüyor. Özel kadran ilk olarak uygun sıcaklıkta kontrol edilerek elektroliz yöntemiyle kaplanıyor. Bu elektroliz işlemi kadranın parlak turuncu gölgeli renginin paslı bir kahverengiye dönmesini sağlıyor. Sonrasında kadran üzerine çarpıcı morumsu tonlar atılıyor ve tüm bu renk değiştirme işlemlerinin sonunda Tonda Métrographe Abyss Blue’nun özel mavisi ortaya çıkıyor. Hazırlanan özel kadran rengini koruması için rodyum kaplanıyor ve parlaklığı ile dikkat çeken indeksleri yerleştiriliyor.

40 mm’lik kadranının içinde 4-Hz otomatik mekanizmalı PF315 kalibresi yer alıyor. 351 parçadan oluşan kalibresinde 46 parça da kıymetli taş bulunuyor ve yüksek saatçiliğin imzası halini alan Côtes de Genève ile daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Mekanizması 42 saatlik güç rezervine sahip. Ayrıca Saatin 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de bulunuyor.

Parmigiani-PF315

 

Saat, Hermès mavi deri kayış ve titanyum/çelik alaşımı bir bilezik olmak üzere iki farklı opsiyon ile geliyor.

Deri kayışlı modeli CHF11.900’den ve bizelikli modeli CHF12.500’den 2016 senesinin ilk aylarında satışa sunulacak.

Fotoğraf çekimleri Chicago’da yapılan yeni model, güzel görselleri ile diğer modeler konusunda merakları artırıyor.

 

Parmigiani-Fleurier-Tonda-Abyss-Blue-WatchTime-metal-bracelet

Detaylar:

Mekanizma: Calbre PF315

Kasa Çapı: 40 mm, 11.7 mm kalınlık

Su Geçirmezlik: 30 metreye kadar

Materyal: Paslanmaz Çelik