Tonda 1950 Special Edition Meteorite

  • 94 SHARES

Tonda 1950 Meteorite’in kadranında kullanılan meteorit taşı hem gökyüzünü bileğinize taşırken hem de eşsiz bir saate sahip olmanızı sağlıyor.

Boyasız, doğal, parlatılmamış, kuralsız ve parçalanmış… İşte meteoritin en temel özellikleri. Ve tüm bu özellikler bir kadran formunu alarak Parmigiani Tonda 1950’nin pembe altın kasasına giriyor. Geçtiğimiz senelerde titanyum kasa olarak tanıtılan model şimdi de pembe altın ile birleşerek alışılmadık bir elegans timsaline dönüşüyor.
Modelin kadranında kullanılan abysse mavisi meteorit taşı üzerinde yer alan damarlar ve pürüzler geliştirilen her bir modelde farklılık gösteriyor. Bu özellik de Tonda 1950 modelleri arasında ayrı bir “eşsizlik” özelliği yakalıyor. Tamamen öngörülemez ve gizemli formları ile dikkat çeken kadran atmosferin kristalize yapısını bileğinize taşımaya hazır.

Saat aynı zamanda Parmigiani’nin ultra ince PF 701 kalibresiyle birleştirilerek üstün bir mekanik yeterliliği de garantiliyor. 2.6 mm inceliğindeki mekanizma saat kasasının da daha kibar bir ebatta kalmasını sağlıyor. Mekanizma üzerindeki ana levha nikel ve gümüş üzerine rodyum kaplamadan yapılıyor ve Côtes de Genève ile dekore ediliyor. Mekanizma üzerinde kullanılan finisaj da Maison’un her bir parçaya verdiği önemi en iyi şekilde sergiler nitelikte. Parmigiani, Tonda 1950 Special Edition Meteorite ile kişiye özel tasarıma verdiği önemi en iyi şekilde açıklıyor. Saat Indigo mavi Hermès kayış ile birlikte satılıyor.

parmigianitondameteorei 

Detaylar:

Mekanizma: In-house otomatik PF 701 kalibre

Materyal: 18 karat pembe altın (kasa)

Kasa çapı: 39 mm

Güç rezervi: 42 saat

Su geçirmezlik: 30 metreye kadar