Parmigiani 1950 AİLESİNİn Yenİ Üyelerİ

  • 196 SHARES

Parmigiani Fleurier iki yeni Tonda 1950 modeli ile ikonikleşmiş koleksiyonuna yeni bir soluk getiriyor.

Parmigiani’nin 1950 ailesindeki beğenilen modellerinden Tonda 1950’den bahsediyoruz… Yakın geçmişte meteorit kadran ile bütünleşerek yüksek saatçilik trendlerinden birini de yerine getirmiş olan model şimdi farklı tasarımları ile karşımıza çıkıyor.

parmigiani-celest2
The Tonda 1950 Metéorite Cold North Special Edition

Öncelikle belirtelim modelin geniş ama bir o kadar kibar kasası değişik kadran tasarımları geliştirmeye o kadar uygun ki maison bu avantajı değerlendirmekten geride kalamıyor. Böylelikle klasik model, The Tonda 1950 Metéorite Cold North Special Edition adıyla ilk defa beyaz meteorit kadran ile yüksek saatçilik dünyasına giriyor. Mikro-rotor kalibre PF701 (oldukça ince 30 mm x 2.6 mm ebatlarında ve platin mikro-rotor ile tamamlanmış) ile desteklenen saat, en yalın ve elegan tasarımlardan birine sahip.

parmigiani-celest
The Tonda 1950 Set Galaxy

Bitmedi, markanın eş zamanlı olarak tanıttığı bir modeli daha var. O da, pırlanta bezelli, aventurine camlı The Tonda 1950 Set Galaxy. 39 mm’lik pembe altın kasayla tanıtılan model, kadran tasarımı ile de gökyüzünü çağrıştırır nitelikte. Bunun temel sebebi ise saatin kadranında kullanılan özel aventurine minerali. Farklı bir kristal kuvars tipi olan aventurine glass 18.yy’da Murano’da kaza eseri keşfedilerek bugünün tasarımlarına aktarılır hale geliyor. The Tonda 1950 Set Galaxy’de ise kalibre PF702’ye yer veriliyor. Diğer modelde kullanılan kalibreden daha kalın olan mekanizma, modelin daha kalın olmasına sebep verse de yeni tasarım elegan duruşunu kaybetmiyor.