Paslanmaz Çelİk Globemaster

  • 161 SHARES

Baselworld’e sayılı günler kala Omega Globemaster serisinden yıllık takvimli bir modelle geliyor.

Omega yıllardır üretmekte olduğu saatlerle sektörün öncü markalarından biri olmaya devam ediyor. Çok bilinen ve takdir gören koleksiyonlarıyla her bir parçasını ayrı ikonlaştırmış olan marka, modeller arasında değişik komplikasyonlara giderek de güncellemeler yapıyor. Ancak bu güncellemelerin hangi formlarda karşımıza çıkacağı ise hep merak konusu oluyor.

omega1

Baselworld 2016 öncesi ise Omega, Globemaster’ın yıllık takvimli bir modeli ile karşımıza çıkıyor. Sadece yıllık takvim eklenmekle kalmayan modelde değişik stilistik kararlara da gidiliyor. Öncelikli olarak da kasa çapı karşımıza çıkıyor. Normalde 39 mm olan Globemaster kasası bu sefer 41 mm’ye çıkarak bir nebze daha büyüyor. Pie pan özellikli kadranı ve yivli bezeli her zamanki gibi çok elegan ve şık görünüyor. Ve bu noktada da temel farklılık olan yıllık takvim karşımıza çıkıyor. Saat 6 yönünde yer alan takvim ve indeksler arasında yer alan aylar sade kadranla bir harmoni içerisinde konumlanıyor. Tam da 29 Şubat sonrasında tanıtılan model, aslında artık güne de dikkat çeker bi nitelikte.

Omega-Globemaster-Annual-Calendar-aBlogtoWatch-1

Eklenen komplikasyon ile geliştirilen model daha sonrasında farklı materyallerde de karşımıza çıkacak mı bilinmez ama şimdilik sadece paslanmaz çelik olarak üretiliyor. Paslanmaz çelikten oluşu saatin hem stilini etkilerken hem de daha ulaşılabilir bir rakamdan satışa çıkmasını sağlıyor (yaklaşık 7.800 İsviçre Frank’ı).

Yeni Globe Master Annual Calendar, Co-Axial Master Chronometer Calibre 8922 ile destekleniyor. METAS sertifikalı manüfaktür mekanizma sayesinde yeni tasarım, bir üst mertebeye erişiyor.