Neslİ Tükenmekte Olanlar

  • 305 SHARES

Yüksek kontrastlı kronograf severlerin favori modellerinden biri olan Carrera Panda TAG Heuer’ın yeni koleksiyonuna tekrar dahil oluyor.

Baselworld 2014’te tanıtılan CH-80 mekanizmalı CH80 modelini ilk görenler markanın siyah beyaz kontrastına dayanan tarihinden izler taşıyan detayları farketmişlerdi. Ancak saatseverler tarafından oldukça beğeni toplayan model, sonrasında asla satışa çıkmadı.

tag-heuer-carrera-panda-main

Daha sonrasında marka, yine siyah beyaz kontrast detayları ile dikkat çeken Autavia modelinin geri dönüşüne özel düzenlediği yarışma ile gündeme geldi. Yeni Autavia modeli de henüz tanıtılmadı ancak hangi modelin yenilenerek piyasaya sürüleceği belirlendi.

tag-heuer-carrera-panda-reverse

Daha sonrasında ise markanın CEO’su Jean Claude Biver‘in açıklamasına göre yeni Carrera mekanizmalı modellerin tanıtılacağı belirtildi. Sonrasında ise TAG Heuer Collectors Forum’da yeni modellerin görselleri yer almaya başladı. Birincisi örnek teşkil eden renklerde panda kadran (siyah kadran üzerinde beyaz alt kadranlar) ve diğer ‘reverse panda’ ve diğer modelin tam tersi olarak beyaz kadran üzerinde yer alan siyah alt kadranlardan oluşuyor. Tarihi TAG Heuer çizgisinin tam bir geri dönüşü niteliğinde. (Güncel koleksiyonda modellerin laciver ve antrasit renkli seçeneklerinin bulunduğunu da eklemeden geçmeyelim).

tag-heuer-carrera-panda-2016-range

Yenilenen tasarımın kadranında yer alan kırmızı logo detayları ise saate renk katan detaylardan. Calibre 17 mekanizma ile başarılı bir dakikliğe kavuşan modellerin saat üç yönünde 30 saniyelik bir kronograf alt kadranı ve saat dokuz yönünde ise saniye alt kadranı yer alıyor. 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunan modellerin aynı zamanda deri kayış ya da paslanmaz çelik bilezil opsiyonları da bulunuyor.
salonqp.com