Keşİf Çağı

  • 309 SHARES

Montblanc Villeret Collection Tourbillon Cylindrique NightSky Geosphères, Vasco da Gama’dan esinleniyor.

İnnovasyon, kesinlik ve kararlılık – Vasco da Gama’ya keşfinde yol gösteren değerler Montblanc’ın bu özel modeline ilham olmuş ve Montblanc’ın usta saatçileri kaşifin mirasını onurlandırmak adına bir parça tasarlamış.

montblanc4

montblanc

montblanc2

Montblanc Villeret Tourbillon Cylindrique Night Sky Geosphères, silindirik tourbillon’u ve dünya zaman göstergeli eşsiz fonksiyonuyla sadece 18 parça olarak Watches & Wonders’da tanıtıldı. Model ilk defa 18K beyaz altından tasarlandı. Kadranın farklı bölümlerinde değişik düzeylerde inşa edilen altın tasarımı iki adet küre ile tamamlanmış. Kadranın üst bölümü gece siyahı ve yıldıztaşı tonlarında bu renk de gece gökyüzünün ışığını yansıtıyor ve Tourbillon mekanizması için hoş görünümlü bir zemin yaratıyor.

Minyatür küreler, kuzey ve güney yarımküreyi gösteriyor. Üzerlerinde yer alan gravürler ve el boyamaları kıtaların ana hatlarını, sınırlarını ve okyanusları enlem – boylam eşliğinde belirliyor. Küreler kadrana sabit olacak şekilde eklenmiş. Dünya saati göstergeç diskleri 24 saatlik süre içerisinde küreler üzerinde bir tur atıyor. Kuzey yarım küreyi gösteren disk saat yönünde dönerken, güney yarım kürede yer alan disk de tam tersi saat yönü aksinde dönüyor. Ve bu özellik tüm zaman dilimlerinin görülebilmesine imkan veriyor. Ek olarak saat 6 yönünde bir pusula yer alıyor.

Montblanc3

Detaylar:

Mekanizma: Elle Kurmalı – Mekanik Montblanc Manufacture Calibre MB M68.40

Güç Rezervi: 48 Saat

Kasa: 18 karat beyaz altın

Kasa Çapı: 47 mm ve kalınlığı 15.38 mm