Montblanc’dan Fonksİyonel Bİr Yarış EkİPmanı

  • 157 SHARES

100 adetle limitli Rally Timer sadece bir kronograf değil, onunla içinizdeki yarış pilotunu tatmin edebilirsiniz.

Montblanc’ın geçtiğimiz yıl Minerva tarihi altında tanıttığı kronograflar markanın yüksek saatçilik adına gerçekleştirdiği en başarılı hamlelerden biriydi. Minerva atölyesinin heritage kökenleri o kadar zengindi ki üretici sadece küçük düzeltmelerle yarış ruhunu yansıtan vintage parçalar üretmeyi başarmıştı. Bu yıl tanıtılan 100 adetle limitli Rally Timer ise planlamanın seyrini bambaşka bir yöne çekiyor.

rally timer3

Minerva’nın tek tuşlu araç içi kronografı bahsettiğimiz model özelinde pratik bir şekilde yenilendi ve bir saatten çok eğlence aracı halini aldı. Rally Timer 38.4 mm kasa çapı ve 6.3 mm kalınlığıyla her şeyden önce kompakt bir parça. Üstelik hem kol saati hem de araç içi kronograf olarak kullanılabilir. Ayrıca bunu deri kayışını kasa arkasında saklayarak istenildiği zaman yapabilecek fonksiyonelliği de mevcut. Saati otomobilinizin dashboard’unda görmek için kayışları kasa arkasında saklamanız ve bileğinizde kullanmak için de saat 3 ve 9 doğrultusunda kasa kulaklarına bağlamanız yeterli. 50 saat güç rezervi bulunan model Côtes de Genève motifleriyle süslü elle kurmalı manüfaktür kalibre MB M.16.29’a sahip. Mekanizma da tıpkı modelin bütünü gibi vintage bir Minerva’dan esinlenilerek üretilmiş. MB M.16.29’un ilham kaynağı 1930’larda hem kol hem de cep saatlerinde kullanılan kalibre 17.29.

rally timer2

Rally Timer kasası ise farklı bir forma sahip, halihazırda farklı bir duruşu olan saatin kasasında titanyum tercih edilmiş, fakat bu bölümün ortasında siyah DLC kaplama kullanılarak Ref.116103 daha maskülen aynı zamanda da sportif gösterilmiş. Siyah kadran Arabik rakamlarla tarihi bir görünüm kazanırken rodyum kaplama saat ve dakika ibreleri yarış ruhunun inovatif yönüne atıfta bulunmuş, aynı şekilde takimetre skalası ve superluminova kaplamalı indeksler de bu amaç için kurgulanmış.
Rally Timer’ı sadece bir kronograf olarak görmemek lazım, pratik kullanım imkanları saati otomobil tutkunu erkekler için bir oyuncak haline getirecektir. Her gün bir yarış pistine girip tur zamanı ölçmek tabii ki de mümkün olmayacaktır, ama trafikte ne kadar zaman kaybettiğinizi öğrenmek bile kimilerimiz için tatmin edici sayılır.