MONSIEUR DE CHANEL’İN SERAMİKLEŞTİRİLMESİ

  • 53 SHARES

Tanıtıldığı 2016 yılından beri farklı edisyonlar ile güncellenmeye devam eden Monsieur de Chanel koleksiyonu, Pre-Basel 2019 bilgilendirmesi olarak sunduğu Monsieur Édition Noire ile seramiği materyal sözlüğüne dahil ediyor.

Monsieur Édition Noire, Basel 2019 öncesi Chanel’in fuarda tanıtacağı yeni tasarımlarına dair verdiği ipuçlarından. 2016’da ilk kez tanıtılan modelin 5. versiyonu tasarım, markanın klasik olandan şaşmadan modernizasyon hanesine puan eklemeyi materyal dağarcığını genişleterek başarıyor. Kasası tümüyle siyah mat seramik olan saat, 42 mm’lik boyutu ile önceki modellerden 2 cm’lik bir fark ile ayrışmakta.

Mekanizmadan bezele renk koduna bağlı kalan Monsieur Édition Noire, önceki modellerde olduğu gibi elle kurmalı 3 saatlik bir güç rezervine sahip olan siyah antrasit Caliber 1 ile çalışmakta. Kadran konfigürasyonunda Monsieur de Chanel tasarımını tanınır kılan dijital saat penceresi, dakika ve küçük saniye alt kadranlarına sadık kalınırken, kayışta ise yine seçim matlıktan yana kullanılıp monokrom tasarım dili aynı renkten krokodil deri ile devam ettirilmekte. Sadece 55 adet üretilen Monsieur Édition Noire, özellikle siyahın yerine başka bir renk koyamayanlara hitap ediyor.