Modern Angelus

  • 201 SHARES

Yüksek saatçilik dünyasına geri dönen Angelus yeni modellerinde daha modern daha cesur ve daha iddialı tasarımlardan yana.

Geçen sene ikonik marka Angelus’u geri dönüşü coşkulu bir şekilde kutlanmıştı. Özellikle vintage saat severlerin çokça ilgi gösterdiği Chronodato modeliyle ilgi çeken marka çok geçmeden yeni modellerini de hazırlamaya başlamıştı.

Modern Angelus serisinden ilk çıkan tasarım, U10 Tourbillon Lumiere geçen sene tanıtıldığında koleksiyonerlerin beklentirinden çok farklı detaylar barındırıyordu. Baselworld 2016 öncesi tanıtılan yeni model de beklentilerin dışında ama bu demek değil ki yeni model Angelus’un tüm etkileyiciliğinden uzaklaşmış durumda.

angelus2

Eski modelleri incelendiğinde Angelus’un vintage stilden ilham alan takvimli kronograflar geliştirdiğini fark edersiniz. Angelus’un doğuşunun ardındaki isim Sebastien Chaulmontet hem bir vintage kronograf sever hem de en zengin koleksiyona sahip Angelus koleksiyonerlerinden biri. Bu vasıflara sahip olan ve sonrasında da benzer Angelus tadlarının yakalanması gerektiğine inanan Chaulmontet günümüzde ise ölümünün üzerinden 30 sene geçmiş olmasına rağmen hala Angelus üretimlerinde adı geçen bir kişi olma özelliğinde. Yeni modern çizgilere sahip olan Angelus da aslında ne kadar farklılaşmış gibi görünse de zamanının en değerli modellerinin DNA’sını taşır bir manüfaktüre sahip.

 

Yeni U20 Ultra-Skeleton Tourbillon gelecek modellerde daha çok vintage esintisinin azalacağını ve yerini daha modern daha teknik ve daha cesur modellere bırakacağını vadeder nitelikte. Saatin 42 mm’lik kasasına “modern” sıfatının uygun görülmesinin temel sebebi kasanın daha hafif ve daha spor görünmesini sağlayan NTP karbon fiber materyali.

Angelus-U20-Ultra-Skeleton-Tourbillon-2 Angelus-U20-Ultra-Skeleton-Tourbillon-3

Ultra-Skeleton Tourbillon ismi ise saatin tamamıyla gözler önüne serilen mekanizmasından geliyor. Teknik elementleri de bu görsel yönden zengin mekanizmayı destekler nitelikte. Transparan safir kristal ana tabaka üzerine oturtulan mekanizma mavi titanyumla tamamlanarak daha da spor bir formda karşımıza çıkıyor.

Ultra-Skeleton Tourbillon aynı zamanda destek köprüsü olmamasına rağmen kusursuz işleyen bir flying tourbillon’a da gövdesinde yer veriyor. Aerodinamiklerle desteklenen kasa aynı zamanda hava geçirmezliği de sağlıyor.

18 adetle limitli olarak üretilen yeni modelin fiyatı ise Baselworld 2016 esnasında açıklanacak.

angelus3

Detaylar:

Model: Angelus U20 Ultra-Skeleton Tourbillon 0TCAB.U01A.C004T

Mekanizma: Elle kurmalı Angelus A-250

Güç rezervi: 90 saat

Materyal: NTP Karbon Fiber

Kasa çapı: 42 mm

Su geçirmezlik: 30 metre

Kayış: Siyah deri kayış