MODERNİZE EDİLEN DEĞERLER

  • 204 SHARES

1930’lara ait bir modeli, 2019’a adapte etmenin yöntemini etraflıca öğrenmek için Longines’in yeni Heritage Classic için çizmiş olduğu yol haritasından ilerliyoruz.

Longines’in Heritage koleksiyonu ismi ile kendini ele veren, vintage referansları modernize ederek günümüzde de güncel kılan modellerden oluşuyor. Koleksiyona yeni katılan Longines Heritage Classic ise, 1930’lu yıllara ait eş merkezli çemberle süslenmiş bir modelin 2019’a ait bir yorumu olarak tanımlanabilir. Öyle ki orijinal modele olan referanslar, tasarım kodlarında bir hayli belirleyici. Buna verilecek en belirgin örneklerden biri, yeni modelde kadranda 30’lardan aynı tip bir küçük saniye sayacına yer verilmiş olması.

Otomatik kurmalı L893.5 kalibre ile çalışan model, Heritage modellerine uyum sağlamak açısından farklı bir mekanizmaya sahip. 38.5 mm’lik kasa çapı, bej dikişli mavi deri kayışı ve kadranında tarih göstergesine yer vermiyor oluşu ile 30’ların estetiğinin bugün hala geçerli olduğunu özetliyor. Mavi rengi iddialı bullanlar için modelin mat siyah, antrasit renkli veya mavi kot kumaşı görünümlü deri NATO kayış alternatifleri de bulunuyor.