LUMINOR DUE’NİN YENİLİKÇİ GÜNDEMİ

  • 243 SHARES

Panerai, modernizasyona her daim açık Luminor Due koleksiyonuna yeni katılan farklı kasa boyutlarına sahip titanyum materyali ile tasarlanan üç model ile, adapte olamayacağı bir bilek olmadığını yeniden kanıtlıyor.

Luminor Due, Panerai’nin giyilebilirlik vurgusunu kuşkusuz en net hissettirdiği koleksiyon. Markanın diğer modellerine kıyasla daha ince ve günlük kullanıma uygun kasa boyutları, kadrandan kayışa modern renk seçimleri ile destekleniyor. 2019’un son çeyreğinde ise gündem, bu algıyı devam ettirebilecek bir klasik seri daha yaratmak yönünde. Strateji ise, tek bir saat ile kolaya kaçmaktansa, üç farklı kasa çapına sahip model ile farklı bileklere adaptasyon oranını maksimize etmek. Hem de kasa materyali olarak seçimi hafif titanyumdan yapıp, günlük kullanım hanesine bir puan ekleyerek.

Koleksiyona ilk kez titanyum materyali ile dahil olan 38 mm’lik kasa çapıyla PAM00926, 42 mm’lik kasa çapıyla PAM00927 ve son olarak kasa çapını 45 mm’ye çıkararak kadranda ikinci zaman dilimi ve güç rezervi göstergesine aynı zamanda “zero-reset” mekanizmasına yer verebilen PAM000964. İlk iki model yeni tanıtılan otomatik kurmalı P.900 adlı yeni bir kalibre ile çalışırken, PAM00964 için otomatik kurmalı P.4002 tercih ediliyor. Lacivert kadran rengi, bej arabik rakamlarla uyumlu olması açısından bej dikişli aynı renkten bir krokodil kayış ile devam ettirilirken, Panerai’ye özgü modernizm anlayışı da bir kez daha görselleştirilmiş oluyor. Üç farklı kasa çapı ile yeni Luminor Due modellerinden mutlaka bir tanesinin tarzınızı tamamlama görevini layıkıyla yerine getireceğinden eminiz.