Louis Vuitton’dan Poinçon de Genève’lİ Yenİ Model

  • 16 SHARES

Louis Vuitton Tourbillon Volant Poinçon de Genève hem tasarımı hem de teknik detaylarıyla alışılmışın dışında

Son dönemlerde geliştirdiği modellerine değişik komplikasyonlar ekleyerek yüksek saatçilik alanında da iddiasını ortaya koyan köklü marka Louis Vuitton’dan yeni bir model, Louis Vuitton Tourbillon Volant Poinçon de Genève.

lv4

Platinden yapılma yeni modelle ilgili olarak ön plana çıkan en önemli özellik saatin güvenilirliğini ve ince işçilikli üretim sürecini tasdik eden Poinçon de Genève yani Cenevre mührü oluyor. 1886 senesinden beri bağımsız bir enstitü tarafından yalnızca Cenevre Kantonu’nda üretilmiş olan mekanizmaların, belirli bir dizi kritere sahip olması halinde verilen bu mühür Louis Vuitton tarafından da gururla taşınıyor.

Saatinden plantinden yapılma kasası içinde elle kurmalı LV104 mekanizması yer alıyor. Mekanizma, dakika, saat ve 60 dakikalık tourbillon fonksiyonlarını başarıyla devam ettirebilmek için  80 saatlik bir güç rezervine gereksinim duyuyor.

Modelin kasa şeklinin de yeni geliştirilen bir form olduğu gözlerden kaçmıyor. Saatin iki kadranında kullanılan safir cam sayesinde iskeletleştirilmiş mekanizması ve iki kadranda da tourbillon üzerinde yer alan “V” şekli görülebiliyor.

Yeni model, tüm tasarım ögeleriyle hem çağdaş hem de geleneksel dinamikleri bir arada taşıyor.

lv2

lv3

lv5

Detaylar: 

Model: Louis Vuitton Tourbillon Volant Poinçon de Genève in Platinum

Mekanizma: Elle kurmalı LV104

Güç rezervi: 80 saat

Materyal: Platin

Kasa çapı: 41 mm, kalınlık 9.1 mm