Longines Conquest 1/100th St. Moritz

  • 209 SHARES

Alpine Village of St. Moritz’in resmi saat markası Longines, işbirliklerini kutlamak adına tasarlanan yeni bir kronograf ile karşımızda.

 

Longines’in, Conquest Koleksiyonuna eklediği yeni saati “Conquest 1/100th St. Moritz” iki İşviçre devinin ortaklığını kutlamak amacıyla tasarlanmış. Mekanizmasında yeni nesil teknoloji unsurları kullanılan saat, spor ama bir o kadar da şık görünümüyle dikkat çekici.

Longines 1878 yılından beri pek çok spor gösterilerinde kronograflık görevi üstleniyor. Marka, kendisine yüklenen bu değerden yola çıkarak spor aktivitelerine hizmet edecek ürünler geliştiriyor. İsviçreli kayak resort’u Alpine Village of St. Moritz ile olan anlaşmaları da kayak sporuna olan ilgilerinin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Conquest 1/100th serisi atletler, profesyonel sporcular ve spor fanları için tasarlanmış. Yeni tasarlanan Conquest 1/100th St. Moritz de 100. saniyenin kolayca görülebildiği analog saatli kadranı ile öne çıkıyor.

Saatin sade kadranında göstergelerin etrafını çevreleyen mavi rengi ve 100. saniyeyi gösteren imlecinde kullanılan sarı rengi dışında çok farklı renkler kullanılmamış.

Conquest 1/100th St. Moritz’in fonksiyonları arasında saat, dakika, saat 6 yönünde bir saniye göstergeci, tarih, saat 2 yönünde 30 dakikalık bir kronometre ve saat 10 yönünde 12 saatlik ayrı bir kronometre yer alıyor.

longineconquest2

Detaylar:

Kalibre: L440

Kasa Çapı: 41 mm

Materyal: Paslanmaz Çelik

Kayış: Kelebek tokalı çelik bilezik