Lo Scienziato Luminor 1950

  • 169 SHARES

Panerai’nin SIHH 2016’daki en dikkat çeken modeli yüksek saatçiliğin teknolojik ve modern yüzünü yansıtıyor.

Geçen yıl tanıtılan Lo Scienziato Radiomir 1940 Tourbillon, 48 mm çapındaki pembe altın kasasıyla yüksek saatçiliğin klasik gerekliliklerini yerine getiriyordu. 2015’te platinyum katkılı altın alaşımı kullanan modelin aksine 2016 Lo Scienziato için birkaç değişikliği de beraberinde getirdi. Pembe altını terk eden Lo Scienziato aynı zamanda Radiomir kasayı da Luminor’la değiştirdi. Kısacası Lo Scienziato sessiz sedasız bir şekilde modernleşti.

Bu yıl 47 mm çapındaki Luminor 1950 kasayla sunulan model en büyük farklılığı kullandığı titanyumla yakalıyor. Paslanmaz çeliğe oranla %40 daha hafif olan titanyumun etkisini saati elinize aldığınız zaman anlıyorsunuz. Açıkça hissedilen ağırlık farkının arkasında sadece 23 gram olan kalibrenin de payı büyük. Aynı zamanda hipoalerjenik ve korozyona karşı dirençli olması da titanyumu bir adım daha öne çıkarıyor.

panerai3

Galileo Galilei’nin saatlerle ilgili çalışmalarına atıfta bulunarak üretilen Lo Scienziato birçok mekanik aksamı ve iskeletliştirilmiş kadranıyla Galilei’nin çizim defterlerinden bir parçaymış gibi duruyor. Tabii gece görüş özelliğine sahip saati karanlıkta gördüğünüzde bunun saf bir Panerai olduğunu anlıyorsunuz. Kadranında saat, dakika ve küçük saniye göstergesi bulunan Lo Scienziato’nun kasasının arka kısmında ise altı günlük güç rezervinin durumunu belirten bir gösterge bulunuyor. GMT ve tourbillon’la tamamlanan komplikasyonlar Lo Scienziato’yu Panerai’nin SIHH 2016’daki en kusursuz modeli yapıyor.

panerai2

panerai

Detaylar:

Model: Lo Scienziato Luminor 1950 – Tourbillon GMT Titanio

Mekanizma: Elle kurmalı kalibre P.2005/T

Güç Rezervi: 6 gün

Materyal: Titanyum

Kasa çapı: 47 mm

Su geçirmezlik: 100 metre