Longines’İn Havacılık Arşİvlerİnden

  • 6 SHARES

Longines’in zengin havacılık tarihi zaman geçtikçe yeni modeller üzerine de konu olmaya devam ediyor.

Pilot saatleri havacılığın ilk yıllarında havacılık için hayati önem taşıyan enstrümanların başında geliyordu. Longines ise 20’li ve 30’lu yıllarda geliştirdiği yüksek hassasiyet gösteren modelleri ile ABD Hava Kuvvetleri askeri pilotları tarafından en çok tercih edilen markalardan biriydi.
Zengin tarihinden dolayı Heritage koleksiyonu ile sık sık gündeme gelen İsviçreli yüksek saatçilik markası şimdi de Avigation Watch Type A-7 1935’in çağdaş bir uyarlaması ile saat severlere ulaşmayı hedefliyor.

longines_avigation_watch_type_a7_1935-front_1000

2012 senesinde de siyah kadranı ile tanıtılmış olan model, 20. Yüzyılın en ilginç havacılık enstrümanlarından biri niteliğinde. Bal rengi detayları ve kahverengi kayışı ile gözlere hitap eden saat, hassasiyet, okunurluk ve dayanıklılık kriterlerini en mükemmel şekilde yerine getiriyor. 40º eğimli kadranı geçmiş zamanda pilotların okumasını kolaylaştırma (bileğin iç tarafına takılarak) adına geliştirilmişken yeni versiyonda hoş bir detay olarak dikkat çekiyor. Beyaz lake kadran üzerinde yer alan iri Arabik rakamlar da mavi ibre detayları ile birleşerek zengin bir kontrast yakalıyor.
Longines Avigation (aviation ve navigation kelimelerinin birleşiminden doğmuş bir Longines kelimesi) Watch Type A-7 1935 otomatik L788.2 kalibresiyle saat, dakika, küçük saniye ve tarih göstergelerini yönetiyor ve 54 saatlik bir güç rezervi ile çalışıyor.