KADRANDAKİ IŞIK OYUNU

  • 120 SHARES

Seiko Prospex’in iki yeni modeline akseden renkten adını alan “Dawn Grey Series” ile marka, koleksiyonun bu seneye özel olduğu mesajını, her saatten sadece 2018 adet üreterek veriyor.

Seiko Prospex’in sadece Avrupa’da satışa sunup limitli sayıda ürettiği “Dawn Grey Series”, adından anlaşılacağı üzere, güneşin doğarken deniz üzerinde yarattığı gri renkten hareketle koleksiyondaki iki farklı modelin kadranında bu renk paletine yer veriyor. Sadece 2018 adet üretilen Turtle ve Samurai modelleri Kasım ayı itibarıyla satışta olacak. Prospex’in kadranını ilk kez süsleyen bu farklı renk kombinasyonuna sahip saatlerden Turtle modelinin (SRPD01K1) ayrıca değiştirilebilir gri silikon kayış alternatifi de bulunmakta. 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan bu dalış saatlerinden Turtle, otomatik kurmalı Caliber 4R36 ile çalışırken, Samurai ise kadranının arkasında otomatik kurmalı Caliber 4R35’i gizliyor.

41 saatlik güç rezervi bulunan modellerin arasındaki bir diğer fark ise kasa çapında ortaya çıkıyor. Turtle modelinin kasa çapı 45 mm iken, Samurai modeli 43.8 mm’lik bir çapa sahip. Paslanmaz çelik kasalarının kalınlığı aynı olan modellerin, dönebilen bezelleri ve kasadaki konumları farklı olan kurma kolları bulunuyor. Modellerin fiyatlarına gelecek olursak; Turtle modeli sunduğu ekstra silikon kayış ve detaylarda farklılaşan tasarımı sebebi ile 5.432 TL iken, Samurai modeli 4.837 TL’lik bir fiyat etiketi ile koleksiyona özel tasarlanan kutularda satışa sunuluyor olacaklar.