Onyx Kadran

  • 28 SHARES

Jacquet Droz koleksiyonuna eklediği yeni tasarım Grande Seconde Off-Center ile Baselworld 2016’ya hazırlanıyor.

Jacquet Droz başarılı mekaniğinin yanı sıra son dönemde son derece şahsına münhasır kadran tasarımları ile karşımıza çıkmaya başladın. Bu kadran tasarımlarında ön plana çıkan unsur ise kadranda birbirine geçmiş halkalar olarak karşımıza çıkan alt göstergeler. 8 rakamını andıran bu form eski modellerde dengeli ve ortalanmış yerleşimleri ile karşımıza çıkıyordu. Baselworld 2016 öncesi tanıtılan yeni model Grande Seconde Off-Centered’da ise bu kural bozuluyor ve klasikleşen birbirine geçmiş alt kadranlardan oluşan 8 formu dengelenmemiş konumuyla öne çıkıyor.

JAQUETDORZ-3

Jaquet Droz’nun gelenekselleşmiş kadran boyutu 43 mm. Bu modelde de 43 mm’lik kasa çapını tercih eden üretici, materyal olarak paslanmaz çelik kullanmış. Kasanın içinde ise markanın klasikleşmiş mekanizması Calibre 2663A yer alıyor. Geliştirilen yeni modellerin çoğunda kullanılan bu mekanizma çift tulumbalı otomatik mekanizması ile 68 saatlik bir güç rezervi sağlıyor. Slikon balans yayı ile de manyetik alanlara direnç gösterebiliyor. Arka kasasından görülebilen mekanizması Cenevre şeritleri ile tamamlanıyor. Üç ibreyi (saat, dakika, saniye) kusursuzca işleten mekanizmanın üzerinde iskelet görünümlü rotoru yer alıyor.

JAQUETDROZ-2

Jaquet Droz tarafından “şanslı 8” olarak adlandırılan 8 figürünün bu sefer farklı formda ve asimetrik bir konumda karşımıza çıkışı ise maison’un Jaquet Droz severlere bir sürprizi oluyor. Kadranın yıldızı ise tüm sadeliğiyle göz alıcı bir mertebeye erişen siyah oniks detayı oluyor. Bu özel taş kadranda kullanılmadan önce parlak bir görünüme sahip olması için cilalanıyor, üzerinde kullanılan beyaz altın detayları ile tam bir zarafet ve sadelik timsali oluyor.

Fiyatı Baselworld 2016’da açıklanacak olan Jaquet Droz Grande Seconde Off-Centered’ın yine aynı dönemde opalin-gümüş edisyonu da tanıtılacak.