Jaeger-LeCoultre Master SERİSİNİN Ton Farkları

  • 15 SHARES

Manüfaktür kültleşmiş koleksiyonu Master Control’un 25. yaşını kadran üzerinde gerçekleştirdiği ton farklarıyla kutluyor.

Bu yıl SIHH’de Ulysse Nardin’in InnoVision 2’si, Audemars Piguet Royal Oak’un seramik kasalı versiyonu ve Vacheron Constantin’in Celestia Astronomical Grand Complication’ı gibi ses getiren birçok parça oldu, fakat takdir edersiniz ki 2017’deki satış rakamları bu modeller üzerinden yükselmeyecek. Tüketicilerin çoğunluğunu yakalayabilecek saatlere ihtiyaç var. Jaeger-LeCoultre bu anlamda yeni yaş kutlaması altında Master Control serisine kadranda iki farklı renk tonu kullandığı modeller ekledi. Bunlar arasındaki Master Control Date de az önce bahsettiğimiz örneğe uyuyor, manüfaktürün en çok tercih edilen parçası olmaya uygun.

1469265

Öncelikle Ref.1548530’un markanın vintage parçalarından esinlenilerek yaratıldığını belirtmemiz gerekiyor. Kendisi gayet sade ve rafine, 39 mm’lik çapa sahip paslanmaz çelik kasayla sunuluyor, kalınlık ise sadece 8.5 mm. Gerek günlük gerekse de davetler de tercih edilebilir, çok yönlü bir model. 38 saatlik güç rezervi sunan otomatik kurmalı kalibre 899/1’e sahip ve dikkat çeken tarafları kendini kadranda gösteriyor.

899_1 kalibre

Pre-SIHH döneminde gördüğümüz Memovox Boutique Edition’da olduğu gibi kadran içerisindeki iki dairesel form ayrı renklere sahip. Bu durum görsel bir derinlik yaratıyor ve hem ibreler hem de rakamların okunurluğuna pozitif etki yapıyor. Master Control Date klasik çizgiye yakın aynı zamanda da alternatif kullanım şartlarına sahip. Manüfaktürün bu model özelinde saat meraklılarını yakalayacağı kesin.