İYİ NİYET ELÇİSİ: IWC

  • 369 SHARES

1500 adetle limitli yeni seri IWC’nin Laureus Sports for Good Foundation için hazırladığı 11. model, bu yılın kasa arka kapağında ise 12 yaşındaki Hou Ye’nin çizimi var.

Da Vinci, IWC’nin 2017 için seçtiği koleksiyonuydu, seri dairesel forma geçerek ve güçlü hatlarla evrilerek SIHH’in beğenilenleri arasındaki yerini almıştı. Ancak hiçbir model şimdi bahsedeceğimiz parça kadar iyi niyet elçisi olmayı başaramamıştı. Monaco’da yapılan Laureus Dünya Spor Ödülleri töreninde tanıtılan Da Vinci Chronograph Edition Laureus Sports for Good Foundation 42 mm’lik çapındaki paslanmaz çelik kasayla sunulan bir model. Kadran umudun rengi olan maviyi kullanıyor ve alt kadranların yerleşimiyle Portugieser Chronograph’ın izlerini taşıyor. Fakat kronograf butonları ve kasa kulaklarıyla özgün bir Da Vinci olduğunu da hemen hissettiriyor.

davinciback01

Laureus, her yıl bir çocuğun çizimini o yılın kampanya görseli olarak kullanıyor, bu yılın teması ‘Güzel Geçirilen Zaman’dı ve yarışmaya katılanlar arasında Şangaylı Hou Ye’nin çizimi birinci seçildi. Kendini Olimpiyatlarda yer alan bir kayak sporcusu olan resmeden Ye, bu sayede IWC’nin özel edisyonunda da yer alma fırsatını yakaladı.