IWC’den Yenİ Aquatimer

  • 41 SHARES

IWC Automatic 2000 modelini güncellerken, koleksiyonuna iki yeni model daha ekliyor.

IWC Aquatimer modellerine yenilerini eklediğini duyurdu. Bu modeller: siyah-sarı Automatic 2000, “La Cumbre Volcano”nun Kronograf versiyonu ve “Expedition Jack-Yves Cousteau”nun otomatik versiyonu.

The Automatic 2000 özenle giydirilmiş sarı detaylarıyla gerekten çok ilgi çekici ve su altında okunurluluğu artıracak bir tasarıma sahip. Aslı 1982 yılında üretilmiş model, 46 mm kasa çapında. Saatin en büyük özelliği ise 2000 metreye kadar su geçirmez oluşu bu yüzden profesyoneller için özellikle uygun bir saat.

İWC2

Automatic 2000

3 yeni model de IWC’nin 2014 senesinde tanıtmış olduğu “SafeDive” sistemine sahip; dalış eldivenleri ile dahi kullanımın mümkün olduğu, mekanizmanın kesinlikle sudan uzak kalmasını sağlayan iç mekanizmaya ulaşan dış bir bezel. Bu bezel saat yönünün tersine dönen bir sisteme sahip.

Automatic 2000’in içinde 80110 kalibre yer alıyor ve 44 saat güç rezervine sahip. Saatin fiyatı ise yaklaşık 12,000 Dolar.

La Cumbre Volcano

La Cumbre Volcano

“La Cumbre Volcano”nun kronograf versiyonu ise 500 parça olarak limitli sayıda üretilmiş. Galapagos’ta yer alan Fernandina adasındaki La Cumbre volkanından adını alan saat, Charles Darwin Foundation ile yapılan bir işbirliği sonucu ortaya çıkmış. Temel amacı ise o bölgede yer alan doğal kaynakların korunmasına hizmet etmek. “la Cumbre” kelimesi ise zirve anlamına geliyor. En son 2009 senesinin Nisan ayında aktifleşen volkan Galapagos adaları tarafında yer alan en aktif volkanların başında geliyor. Saat kadranında kullanılan “lava” kırmızısı ve arka kadranda yer alan patlayan volkan kazıması da saatin karakteristiğini tamamlar nitelikte. Kasa içerisinde 68 saatlik güç rezervli bir 89365 kalibre yer alıyor. Saatin 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği var. Fiyatı ise yaklaşık 12,500 Dolar.

İWC5

Expedition Jack-Yves Cousteau

Expedition Jack-Yves Cousteau

Üçüncü saat ise “Expedition Jack-Yves Cousteau”nun otomatik versiyonu. Bu model de fransız deniz bilimci Cousteau’yu anma adına tasarlanmış. IWC saatleri arasında Cousteau’ya özel tasarlanmış başka dizaynlar da yer alıyor ve genelde bu saatler mavi kadranlı olarak dizayn ediliyor. Bu modelde de ezberlerin dışına çıkılmamış. Ön kadranında derin bir mavi tonu kullanılan saatin arka kadranına ise Cousteau’nun sembolik şapkalı bir portresi kazınmış. Yine 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunan saatin kalibresi 30120. Fiyatı ise yaklaşık 6,500 Dolar.