IWC İÇİN BİLEK DEĞİŞİMİ VAKTİ

  • 232 SHARES

Kol saatini sağ bileğine takmaktan hoşlananların bilgi dağarcığına eklemesi gereken en yeni model IWC Big Pilot’s Watch Edition “Right-hander”, marka için bir ilke tek başına imza atmış durumda. Hem de temel tasarım prensiplerinden ödün vermeden.

Big Pilot’s Watch modelinin 1940 yılında Calibre 52 TSC ile çalışan versiyonundan ilhamla kokpitte kullanım kolaylığı sağlayacak minimal bir kadran tasarımına ve 46.2 milimetrelik bir kasa çapına sahip modelin 2019’da  tanıtılan versiyonunu bir cümlede özetlemek mümkün değil. Zira markanın, ince düşünülmüş detaylar ile gerçek bir “Right-hander” saatin nasıl olması gerektiğine dair bu modeliyle ders verdiğini söyleyebiliriz. Tıpkı sağ bileğe göre revize edilen Big Pilot’s Watch Edition “Right-hander”da modelin imzası konik formlu kurma kolunun kasanın sol tarafında konumlandırılması gibi.

IWC gibi havacılık ile güçlü bağları olan bir markanın pilotların %40’ının solak olmasından ötürü saatlerini sağa taktıklarını fark etmesi sebebi ile aynı zamanda bu kültüre de atıfta bulunan 52010 kodlu otomatik kurmalı bir kalibreye sahip paslanmaz çelik bu yeni modelin, sadece 250 adet üretildiğini de belirtelim.