IWC ve “Le Petit Prince”

  • 210 SHARES

Radara doğru emin adımlarla ilerleyen IWC’den Antoine de Saint Exupéry’nin sevilen kahramanı “Le Petit Prince”i konu alan bir pilot saat

SIHH 2016’da IWC Schaffhausen ikonik Pilot saatler koleksiyonuna odaklanmış görünüyor. Koleksiyon içinde Pilot saatler odağına ek olan başka detaylar da yer alıyor. Bu detaylardan birisi de Antoine de Saint Exupéry’nin sevilen kahramanı “Le Petit Prince”.

IWC1

Küçük prensi arka kadranında taşıyan model ise IWC Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince”. Lirik ve teknolojik unsurları bünyesinde bir arada bulunduran model, 250 adetle sınırlı olarak üretilmiş.

IWCPP3

Yeni tasarımın ön kadranında ilk bakışta en ilgi çekici öge mükemmel kadran rengi oluyor. Koyu lacivert kadranı kırmızı altın materyali ile birleşerek mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Saat, Kahverengi Santoni dana derisi kayışı ile de ayrı bir görsel zarafet yakalıyor. Daha yakından incelediğimizde ise saat 12 yönünde yer alan ay, gün ve ayın gününü gösteren takvim göstergesi görülüyor. Senelik takvimi de bulunan saat gelişmiş mekanizmasıyla yılda bir defa (şubat ayında) ayarlanmayı gerektiriyor. Saat üç yönünde yer alt kadranından güç rezervi görülebiliyor bu noktada saatin 7 günlük güç rezervi olduğunu da ekleyelim. Saat dokuz yönünde yer alan alt kadran ise saniyeyi gösteriyor. Kadranda yer alan ibreler ve göstergeler beyaz Super-Luminova kaplama ile tamamlanarak görsel bir bütünlük yakalanıyor.

IWCPP2

Saatin safir arka kadranına baktığımızda ise bir efsane haline gelmiş Küçük Prensin arkasında IWC manüfaktürü 52850 mekanizmayı görüyoruz. Üç göstergeli yıllık takvimi en başarılı şekilde çalışmaya odaklanmış olan mekanizmanın çift tulumbası bulunuyor. Tamamen kurulduğunda ise çift tulumba bir haftalık güç rezervi sağlıyor. Arka kadranın en önünde yer alan kırmızı altından yapılma Küçük Prens ise rotor görevi görüyor.

IWCPP5

Detaylar:

Model: IWC Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” (Ref. IW502701)

Mekanizma: Otomatik kurmalı in-house 52850 kalibre

Güç rezervi: 7 gün

Frekans: 28,800 A/h | 4 Hz

Kasa çapı: 46 mm; kalınlık 15.5 mm

Materyal: Kırmızı altın

Su geçirmezlik: 6 bar’a kadar