“It’s Not Bragging If You Can Back It Up”

  • 227 SHARES

Yüksek saatçilik devi TAG Heuer’in Muhammed Ali özel versiyonu Carrera Calibre 5 Ring Master modeli, horoloji ringlerini yıkmaya hazırlanıyor.

Mükemmel boks kariyerine ek olarak sivil toplum alanındaki çalışmaları ile de dikkat çeken sporcu 3 Haziranda aramızdan ayrılmıştı. Örnek gösterilen yaşam tarzı ile pek çok kişi için idol olan sporcu yüksek saatçilik dünyası tarafından da anılmaya devam ediyor.
TAG Heuer Carrera Calibre 5 Ring Master “Special Edition Tribute to Muhammed Ali” temelde 1950’lerde geliştirilmiş bir Heuer kronometreyi örnek alıyor. Geliştirildiği zamanlarda oldukça ilgi gören bu kronometrenin en önemli özelliği ise spor aktiviteleri veya bilimsel araştırmalar için mükemmel bir süre ölçer olması. Öncesinde bir farklı versiyonu daha geliştirilen model Ring-Master, boks müsabakalarında round aralarını hesaplamak amacıyla da kullanılmıştı. Markanın giriş seviyesi modelleri arasında yer alan Ring Master’ın kadranında kullanılan çift kronometre ile boks müsabakalarını ölçümlemek çok daha pratik bir hal almıştı. İşte yine bu göstergenin bir benzerine Muhammed Ali’ye özel geliştirilen modelde yer veriliyor. Carrera Calibre 5 Ring Master’ın saat 11 yönünde yer verilen fonksiyon ayarlayıcı düğmesi, bezelin iç kısmında yer alan kırmızı ve gri detaylı -3 ve 2 dakikalık aralıklara göre kadın ve erkek boks müsabakalarında setleri belirlemek üzere ayarlanıyor.

tag-heuer-carrera-calibre-5-ring-master-muhammad-ali-2

Yeni versiyonda da eski modele benzer olarak beş dakikalık aralıklarla dizilmiş indeksler var. Saat altı yönünde yer alan Muhammed Ali imzası ise kadranı modernleştiren dokunuş niteliğinde.
43 mm’lik kasa çapına sahip saatin kasa arkasında Muhammed Ali illüstrasyonu ve altında ise otomatik mekanizmalı Sellita SW200 kalibre yer alıyor.

tag-heuer-carrera-calibre-5-ring-master-muhammad-ali-10

Ring Master 740 adetle limitli olarak paslanmaz çelik materyali ile piyasaya sürülüyor ek olarak saatin bir adet 18 karat sarı altın üretimi de var. Deri trunk içinde satılan saatin yanında yine Muhammed Ali imzalı Everlast marka boks eldivenleri ve Muhammed Ali’yi hatırlamaya değer başka parçalara da yer veriliyor. Bu arada saatin altın versiyonundan elde edilecek gelirin de Muhammed Ali Center’a (boksörün doğum yeri olan Louisville Kuzey Amerika’da yer alan müze) bağışlandığını ekleyelim.

tag-heuer-carrera-calibre-5-ring-master-muhammad-ali-4

Detaylar:
TAG Heuer Carrera Calibre 5 Ring Master “Muhammed Ali”
Fiyat:
İstek üzerine
Materyal: Paslanmaz çelik
Mekanizma: Calibre 5
Güç rezervi: 38 saat
QP kararı: Boks severler ve Muhammed Ali’ye özellikle ilgi duyanlar için mükemmel bir horolojik enstrüman sunan modelin, aynı zamanda yüksek bir teknik altyapıya sahip olduğunu ve ilerleyen zamanlar için emsalsiz bir koleksiyon parçası olduğunu belirtelim.