İŞ BİRLİĞİNİN İLK YANSIMASI

  • 43 SHARES

Girard-Perregaux ve Aston Martin’in geçtiğimiz aylarda duyurdukları iş birliğinin bir saat formunda vücut bulmuş ilk örneği: The Tourbillon with Three Flying Bridges- Aston Martin Edition.

Yüksek saatçilik ve otomobil markaları arasındaki ilişkiye dair en güncel haberlerden biri mart ayında duyurulan Girard-Perregaux ve Aston Martin iş birliğiydi. Ortaklığın kreatif sonuçları ise iş birliği haberinin üstünden üç ay geçmeden tanıtılmaya başlandı. Manüfaktürün Aston Martin ile birlikte tasarladığı model, iki markanın da tasarım ve teknoloji başlıklarına olan ortak fikrinin bir iz düşümü niteliğinde.

19. yüzyılda tasarlanmış olan cep saati Three Bridges’dan ilhamla şekillenen saat, 44 mm’lik bir kasaya sahip. Materyal olarak ise titanyum DLC tercih ediliyor. Bu seçimde Aston Martin’in hafiflik vurgusu belirleyici olmuş. Otomobil markası tasarım noktalarında kendini belli etse de, ismine iskelet kadrandan görülebilen üç köprünün ilkinin ortasında yer alan mikro rotorun dışında yer veriliyor. Saat ve dakika fonksiyonları dışında tasarımın tourbillon’unda saniye göstergesi de mevcut. Otomatik kurmalı GP09400-1683 kalibre ile çalışan saatin 60 saatlik bir güç rezervi bulunuyor. Modelin 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunmakta. The Tourbillon with Three Flying Bridges- Aston Martin Edition, mat siyah timsah derisi kayışının dışında ayrıca beyaz altın detaylı kauçuk şeritli bir deri kayışa da sahip. Sadece 18 adet üretilmiş olduğunu da yazıyı sonlandırırken eklemiş olalım.