İnternete Süreklİ Bağlı Kalmak

  • 177 SHARES

De Grisogono ve Samsung Gear S2 kadın bileklerine taşınabilecek en teknolojik ve en şık modelin peşine düşünce…

Akıllı saat endüstrisinin lider markalarının odağa aldıkları hedef kitle özellikle erkeklerken (ya da maximum unisex modeller iken) De Grisogono’nun böyle bir modelle yüksek saatçilik dünyasına girmesi gerçekten şaşırtıcı bir hamle. Markanın saat tasarımcısı Gruosi da bu durumla ilgili olarak genç kadınların da akıllı saatlere olan merakını önceden sezinlemiş durumda. Bundan dolayı olsa gerek ki marka, hem yüksek saatçilik değerlerini göz önünde bulunduran, hem yüksek mücevhercilikten esinlenen bir akıllı saat ile karşımıza çıkıyor.

de-grisogono

Öncelikli olarak De Grisogono hem Apple hem de Samsung ile görüşmelere başlıyor. Ancak sonrasında Samsung Gear’ın yuvarlak formlu kasasıyla çalışmak daha mantıklı geldiğinden Samsung seçiliyor. Gruosi bu durumu kendileri açısından en büyük avantajlardan biri olarak görüyor çünkü yuvarlak kasaların popülaritesinin daha yüksek olduğu kanısında.
Sonrasında ise bütün araştırmaların ardından tasarım aşamasına geçiliyor. Öncelikli olarak Samsung Gear’ın kasası için pembe altın materyali seçiliyor, sonrasında ise bu materyal DLC kaplama siyah paslanmaz çelik ile birleştiriliyor. Pembe altın materyalinin görüldüğü kısım ise saatin bezeli oluyor. Saatin kulakçıkları ile birleşen ve sağında-solunda yer alan kısımlarda ise DLC kaplama siyah paslanmaz çeliğe yer veriliyor. Materyallerle ilintili olarak üzerlerinde kullanılan taşlar da değişiyor.

samsung_gear_s2_by_de_grisogono_making_of_36-large_transzgekzx3m936n5bqk4va8rwtt0gk_6efzt336f62ei5u

Diğer detaylar incelendiğinde ise öncelikli olarak saatin tradisyonel saatlerle eşleşen kadranı dikkat çekiyor. De Grisogono’ya uygun olarak dijital ortamda hazırlanan kadranda da dual-time, gece-gündüz fonksiyonu, merkezi küçük saniye göstergesi ve güç rezervi göstergelerine yer veriliyor. Saatte ise Samsung Gear S2’nin tüm özellikleri mevcut. Ancak geçtiğimiz aylarda tanıtılan Samsung Gear S3’le birlikte ilerleyen zamanlarda saatin bir versiyonun da geliştirilebileceğini düşünebiliriz. 41 mm’lik kasasıyla retro bir ihtişam yansıtan model, isteğe göre tabi ki de erkekler tarafından da kullanılabilme seçeneği sunuyor.
Degrisogono.com