İkİ Zenith Efsanesİ Bİr Tasarımda Bütünleşİyor

  • 204 SHARES

Elite 6150’nin sadece ve şık tasarımı, prestijli mekanizma El Primero Calibre 4069 ile birleşiyor.

Elite 6150 çıktığı ilk günden beri şüphesiz Zenith’in en ilgi gören modellerinden. Şimdi ise tasarımlarıyla dikkat çeken manüfaktür Zenith, bu gösterişli modelini yeni kronograflı El Primero mekanizma ile birleştirerek geliştirmeye karar verdi. Klasisizm ve moderniteyi aynı kasada bütünleştiren tasarım, yüksek frekanslı El Primero Calibre 4069 ile bir bütün olarak daha da başarılı bir yüksek saatçilik objesine dönüşüyor.

Geliştirilen tasarım, daha önceki modelinde olduğu gibi 42 mm’lik kasaya sahip. Paslanmaz çelik ve pembe altın seçenekleri bulunan modelin gösterişsiz ama bir o kadar da şık kadranında göz yoracak detaylara yer yok. Kadranında sadece imleç ve ibrelere yer veren şık tasarım yalınlığını korumaya devam ediyor. Kadranda saat, dakika ve saniyenin yanı sıra iki küçük gösterge yer alıyor. Bu gösterlerden saat üç yönünde bulunanı 30 dakikalık bir kronograf özelliğindeyken, dokuz yönünde bulunanı küçük saniye göstergesi görevi görüyor.

zenith3

Görsel tasarımıyla beğeni toplayan modeli asıl zenginleştiren ise kronograf özellikli efsanevi El Primero mekanizma oluyor. İlk olarak 1969 yılında geliştirilen ve Zenith’in en hassas mekanizmalarından olan El Primero, Elite 6150’nin mükemmel tasarımı ile birleşerek zarif ama hassas bir estetik sunuyor. Markanın tarihini ebedileştiren El Primero Calibre 4069, entegre edilmiş balans çarkı ve 36.000 titreşiminde ritmiyle hassasiyeti üst seviyeye taşıyor.

Lastik astarlı deri kayış ile tamamlanan saat nihai bir estetik sunuyor.

zenith1

Detaylar:

Model: Elite: Chronograph Classic 03.2270.4069/01.C493

Mekanizma: Otomatik kurmalı El Primero 4069 Calibre

Güç rezervi: 50 saat

Materyal: Paslanmaz çelik ve ya pembe altın

Kasa çapı: 42 mm; kalınlık 11.80 mm

Su geçirmezlik: 50 metre