High-Tech Seramİk ve Sade Tasarım Detayları

  • 274 SHARES

Minimalizmin yüksek saatçilikteki temsilcisi Rado, yüksek teknoloji seramik ile çalışarak geliştirdiği sade modellerinin renk skalasını griye çeviriyor.

İlk Baselworld 2016’da tanıtılan Rado HyperChrome Ultra Light – 56 gr ağırlığında (yani yaklaşık 10 sayfa kağıt ağırlığına denk) – sadece hafifliği ile değil tasarımı ile de beğenilen modeller arasında.
HyperChrome Ultra Light “Deep Grey” simetrik çift katlı bir kadran tasarımına sahip. İlk ve ikinci katman arasında yer alan yatay basamaklar ise kadrana asıl hareketi katan detaylar.

rado-hyperchrome-ultra-light-deep-grey-3

Kontrast renklerdeki saniye, dakika, saat ibreleri ve baton indeksler saatin diğer versiyonlarından biraz daha dolgun ve kadrana daha fonksiyonel bir görünüm katar nitelikte. Ve tüm elementler aynı şekilde Super-Luminova dolgu ile zenginleşerek gece görüşü özelliği de kazanıyor. Ama asıl saate öne çıkaran detaylar asıl şimdi başlıyor. Öncelikli olarak saatin ince işçilikli kasası; -43 mm çapında- bir koyu gri renk seramik olan slikon nitritten yapılarak oldukça sert ama bir o kadar da hafif oluyor. Tek parçadan yapılan –bezel de dahil- kasa, mekanizmayı sergileyen arka kısımda ise dört vida eşliğinde titanyum materyali ile birleşiyor.
Kasa arkasından da sergilenen ETA A31.L01 otomatik kurmalı mekanizma, aslında ETA 2892’nin geliştirilmiş bir versiyonu. 65 saatlik güç rezervi ile işleyen mekanizma, alüminyum detayları ve mat siyah finisajı ile arka kasada da oldukça çekici bir görünüm sunuyor.
300 adetle limitli olarak geliştirilen HyperChrome Ultra Light “Deep Grey” Rado butikler ve retailerlarda satılıyor.