HERMÈS’İN CEP SAATİ MODERNİZASYONU

  • 120 SHARES

Hermès, Arceau modelini bir cep saatine dönüştürürken, tasarımı Aaaaargh! serisine dahil etmenin formülünü Alice Shirley’nin marka için tasarladığı bir eşarp motifinde buluyor.

1978 yılında Henri d’Origny’nin marka için tasarladığı Arceau, formu gereği bir cep saati olmak için ideal bir başlangıç noktası teşkil ediyor. Zamanı da tıpkı diğer tüm tasarımlarında olduğu bir obje gibi görmeyi seven ve yüksek saatçilik özelinde de bunu her daim farklı düşünen ve görünen saatleri ile kanıtlayan Hermès konu yenilik olduğunda bu sefer, tercihi bir cep saati tasarlamaktan yana kullanıyor.

Hayvan motifleri ile şekillenen Aaaaargh! serisine ait Alice Shirley tasarımı bir eşarp desenindeki T-Rex figürü, cep saatinin kapağında yerini alıyor. Sadece bir adet üretilen saatin, deri parçalarının mozaikleştirildiği ve marküteri ile birleştirildiği işçiliğinin realize edilmesi için bile manüfaktürdeki çalışmalar bir ayı buluyor. Arceau Pocket Aaaaargh!, 48 mm’lik beyaz altın bir kasaya ve kapağa sahip. Kapaktaki figüre ithafen yeşil timsah derisi bir kordon ile tamamlanıyor ve kasa arkasındaki “Pièce unique” ibaresi saatin sahibine her daim tasarımın bir tek ona ait olduğunu hatırlatma işlevi görüyor.