H5 İLE ÜÇ BOYUTLULUK VE ŞEFFAFLIK ÜZERİNE

  • 229 SHARES

HYT’nin yeni tanıttığı H5, tasarım kodları ile geçmiş, şimdiki zaman ve geleceğe dair kendi içinde çağdaş bir yorum oluşturabilen bir model. Zamanın değişkenliğini ise tasarımda sadece akrep ve yelkovan hareketleri ile sınırlamıyor.

H5 tasarım kodlarında zamanlar üstü bir perspektifi benimseyerek, felsefi bir yaklaşım ile üç boyutluluk ve şeffaflık temalarına odaklanıyor. Kadranı çerçeveleyen mavi sıvı ise akrep ve yelkovan ile iş birliğinde bir hareket kabiliyeti ile zamanı okumanın başka bir yöntemini önermekte. Amaç zamanın değişkenliğini birkaç farklı strateji vasıtasıyla ortaya koymak. HYT, alternatif tasarım anlayışı ile yüksek saatçilikte yenilikçi olmayı her modeli ile benimseyen bir marka. H5 de bu standartlara uygun olarak şekilleniyor.

Ssadece 25 adet üretilen model, 2 senelik bir çalışmanın ürünü olan 65 saatlik bir güç rezervine sahip elle kurma özelliğini de içinde barındıran mekanik calibre 501 ile çalışmakta. Paslanmaz çelikten üretilen ve kadran içinden kauçuk kayışına farklı gri tonlarına tasarımında yer veren modelin kasa çapı ise 48.8 mm ve 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.