Güncellenen Seiko Prospex Tasarımları

  • 343 SHARES

Geçen sene Padi modelleri eşliğinde oldukça yoğun ilgi gören Seiko Prospex koleksiyonu bu yıl farklılaşan tasarım kodları ile daha derinleri hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde Seiko Watch USA Intagram hesabı üzerinden şaşırtıcı bir şekilde hiç tanıtımı yapılmamış, oldukça yeni Seiko Prospex modelleri sergilendi. Seiko Prospex’in Samurai ve Turtle modellerinin yeni versiyonları olarak farklı renk skalası ile Baselworld 2017’nin ön gösterimleri olarak karşımıza çıktılar.
Koleksiyonerler arasında haberleri kulaktan kulağa yavaşça yayılacak olan modeller Seiko Prospex Turtle SRPB11 ve Seiko Prospex Samurai SRPB09 Blue Lagoon limitli olarak tanıtılıyor.
2016’da PADI ile işbirliğine gidilerek geliştirilen özel edisyon modellerin güncel formlarında kasa tasarımlarına sadık kalınıyor. Ancak geçtiğimiz yıl kırmızı ve lacivert detayları gördüğümüz modeller bu sene mavinin farklı tonlarında.

seiko-prospex-turtle-srpb11-blue-lagoon-limited-edition
Seiko Prospex Turtle SRPB11 Blue Lagoon
PADI özel edisyonunda Pepsi bezel ile tanıtılan model, özellikle beğeni toplamıştı. Kadranda Prospex logosu eşliğinde, çift renkli döner bezele sahip yeni parça, derin mavi ve turkuaz tonları eşliğinde dalış tutkusuna göndermede bulunuyor. Gümüş indeksler ve ibreler eşliğinde kontrast yakalayan kadran ‘Turtle’ kasa (45 mm ebatlarında) ve paslanmaz çelik bilezik ile tamamlanıyor. Mekanizma olarak otomatik manüfaktür kalibre 4R36’nın kullanıldığı saatin ancak Baselworld sonrasında satışa çıkacağını ve henüz kaç adetle limitli olduğunun belirtilmediğini ekleyelim.

Detaylar:
Seiko Prospex Turtle SRPB11 Blue Lagoon
Materyal:
Paslanmaz çelik
Mekanizma: Otomatik kurmalı manüfaktür 4R36
Kasa çapı: 45 mm
Güç rezervi: 41 saat
Su geçirmezlik: 200 metre

seiko-prospex-samurai-srpb09-blue-lagoon-limited-edition
Seiko Prospex Samurai SRPB09 Blue Lagoon
Klasik odaklı Turtle modelinin yanında markanın model segmentasyonu arasında daha modern konumda yer alan Samurai de güncelleniyor. Her ne kadar Seiko severlerin Turtle kasa ile farklı bağları olsa da yeni Samurai modeli de oldukça çekici. Eski tasarım kodlarına bağlı kalan model, parlak kadran rengi, gümüş ibre ve indeksleri, 15 dakikalık dalgıç ölçeği eşliğinde oldukça sade paslanmaz çelik kasasında. 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip SRPB09’un, 43.8 mm’lik kasasında kesinlikle derin dalışların en sade eşlikçisi. Seiko bu modelde otomatik kurmalı manüfaktür 4R35 kalibreye yer veriyor.

Detaylar:
Seiko Prospex Samurai SRPB09 Blue Lagoon
Materyal:
Paslanmaz çelik
Mekanizma: Otomatik kurmalı manüfaktür 4R35
Kasa çapı: 43.8 mm
Güç rezervi: 41 saat
Su geçirmezlik: 200 metre