Gümüş Kadranlı Oris Divers Sixty-Five

  • 35 SHARES

Oris’in orantılı boyutları ve pürüzsüz görünümü ile beğeni toplayan vintage stil dalış modeli Divers Sixty-Five güncellenen gümüş rengi kadranı ile daha da göz alıcı.

1904 senesinden beri yüksek saatçilik marifetlerini sergilemekte olan Oris’in en beğenilen ve klasik modellerinden biri Divers Sixty-Five. O kadar ki ilk versiyonu 1965 senesinden tanıtılmış olan model, neredeyse her sene farklı formlara evriliyor ve hepsinde de ayrı ilgi görüyor. Konumuzun odağında yine çok beğenilen model var ama bu sefer farklı olarak; gümüş kadranıyla…

666

Aileye yeni eklenen modelin gümüş grisi kadranı her ne kadar değişen renk teması sebebiyle modele yeni bir hava katmış olsa da Divers Sixty Five’ın temelde tasarım ve mekanizma özellikleri aynı kalıyor. 42 mm’lik paslanmaz çelik kasa, vidalı ve logolu kasa arkası, siyah döner bezeli ve Oris otomatik mekanizması (Selita 200-1)… Pürüzsüz yüzeye sahip gümüş grisi kadran üzerinde yer alan karakteristik ikiz kenar yamuk formlu tarih göstergesi ve gece görüşü özellikli indeksleri daha vintage modellerinde kullanılan özelliklere sadık kalarak geliştiriliyor.

q

Divers Sixty-Five’ın 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Her ne kadar ilk etapta 100 metre kulağa yeterince derin gelmese de ISO 6425 sertifikası ile desteklenen model bir dalış meraklısını ziyadesiyle tatmin edecek formda.
Son olarak, saatin kasa ve kadranı ile ilgili en mükemmel görünüş hedeflenirken kayışıyla ilgili olarak tasarımsal değişikliklere gidiliyor ve 3 farklı kayış-bilezik opsiyonları sunuluyor. Örgü desenli kauçuk kayış, vintage stil kahverengi deri kayış ve paslanmaz çelik bilezik. Totalde eşsiz bir tasarım denklemi sunulup, görsel bir yetkinlik yakalanıyor.