Girard Perregaux Stradale Chronograph

  • 103 SHARES

Baselworld 2016 kapsamında Girard Perregaux “Sport Competizione” koleksiyonundan yeni bir kronograf ile karşımıza çıktı.

Girard Perregauux ilk olarak saat mekanizmalarına kronograf komplikasyonunu eklemeye başladığında başladığında 19. yy’ın başıydı. Sonrasında ise bu komplikasyon bileğe taşındığında ise tarihler 1920’ler ve 1930’ların başını gösteriyordu. 1950’lerde ise marka mühendislerin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte kronograflar geliştirmeye başladı. Son olarak 60’lı yıllarda ise marka tabiri caizse daha spor ve bireysel performansları ölçmeye yönelik kronograflar geliştirdi.

Bu sene ise Girard Perregaux kronograf komplikasyonunun yanı sıra otomobil yarışı severleri de memnun edecek bir model ile fuara katıldı.

GP2

Stradale kronograf 42 mm’lik kasa çapıyla hem okunabilirliği artırırken hem de spor bir görsel şıklık meydana getiriyor. 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip kronografın sade tasarımlı kadranı diğer Girard Perregaux tasarımlarında  da aşina olduğumuz bir paslanmaz kasa ve bilezik formu ile tamamlanıyor. “Mushroom-type” fonksiyon ayarlayıcı düğmeleri de saatin sade tasarımına bir renk katar nitelikte.

Saatin arka kasasında yer alan safir kristali ise maisonun kendi manüfaktürü GP03300’un en devinimli şekilde izlenmesini sağlar nitelikte. Elle kurmalı mekanizmanın aynı zamanda 46 saate kadar da güç rezervi bulunuyor. Siyah ve gümüş rengi kadran renkleri opsiyonu bulunan modelin aynı zamanda paslanmaz çelik bilezik ve deri kayış opsiyonları da var.