TAG Heuer’İn Yenİ Seramİk Kasası

  • 272 SHARES

Tag Heuer’in Carrera 01 ailesine yeni katılan Carrera Heuer-01 Full Black Matte Ceramic, ideal tasarım kodlarının yanı sıra mekanik anlamda da alışılmadık bir yetkinlikte…

2017’nin ilk modellerinin hızla tanıtılmaya başlandığı bu süreçte bazı saatlerin diğerlerine göre daha fazla ilgi toplaması oldukça normal. TAG Heuer Carrera Heuer-01 Full Black Matte Ceramic de fazlaca ilgi görecek modellerin başında yer alıyor. Sadece markanın, modele özel geliştirdiği fiyat politikası ile değil, aynı zamanda tasarım unsurları ve komplikasyonları ile de yeni Carrera Heuer-01 oldukça geniş kitleleri tatmin edecek nitelikte.

screen-shot-2016-12-26-at-08-51-14

Seramik bilezik ve kauçuk kayış opsiyonları ile sunulan model, ilk olarak “Geneva Watch Fair 2017” esnasında Ocak ayında saat severlerle buluşacak.

screen-shot-2016-12-25-at-14-11-12

Öncelikle belirtelim seramik saatler 2017 senesinde de geçen sene gördükleri yoğun ilgiyi görmeye devam edecekler. Yeni modellerin bu çalışması oldukça zorlu materyale verdikleri destekten de bunu anlamak mümkün. Yeni Carrera Heuer-01 de bu desteği mat siyah seramik kasası ile sağlıyor. Markanın best-seller modelleri arasında yer alması planlanan modelin tamamen siyah rengi kullanılarak geliştirilen detayları da bunun en önemli göstergesi. Maison’un yöneticisi Jean-Claude Biver’in de favori tasarımlarından olan tamamen siyah detaylar maskülen ve sadeliği itibariyle oldukça güçlü bir duruş yakalıyor. Daha önce 43 mm’lik kasa ile tanıtılan model bu sefer biraz daha büyüyor ve 45 mm’ye ulaşan boyutu ile karşımıza çıkıyor. Dolgun kasanın içinde yer alan otomatik kurmalı Heuer-01 mekanizma da balans çarklı kronograf mekanizması ile 50 saatlik güç rezervi sunuyor.
Tüm bu özellikleri ile konsept, yenilik ve mekanizma denklemlerini üstün şekilde yakalayan Full Black Matte Ceramic oldukça iddialı. Saat, dakika, running seconds (saat dokuz yönünde), merkezi kronograf, 30 dakika göstergesi (saat 12 yönünde), 12 saat göstergesi (saat altı yönünde) ve tarih göstergesini (saat üç yönünde) bir arada sunan model, bir saatten bekleyeceğiniz çoğu şeyi karşılamaya hazır.