FORM ÖZGÜRLÜĞÜNÜN YARATTIĞI KREATİFLİK

  • 61 SHARES

Cartier Libre koleksiyonunun alt metninde optimum dozdaki özgürlüğün beraberinde getirdiği bir kreatiflik yatıyor. Haliyle bu durum, bizde SIHH’i bekleyemeden tasarımları keşfetme isteğini tetikliyor.

Kabul edelim Cartier Libre’nin bu seneki koleksiyonu yılbaşı günü paylaşmak için ideal bir renk paletine sahip. Ama bir haber niteliği taşımasındaki en büyük etken, tasarımların kreatiflik hususundaki özgürlük anlayışı. Her sene geometri tablosunun dışında düşünen formlar ile şekillenen kasalar ve sınırsız renk skalasının vermiş olduğu özgürlük ile tasarlanan Libre koleksiyonu, yüksek saatçiliğin belki de en etkileyici yönü olan zanaatkarlık ile birleştiğinde ortaya çıkan 4 model ise teker teker tanıştırılmayı hak ediyor.

Libre 2019, teknikolor bir vizyon kullanımı ile saatlerde daha önceden algılanamayan yüzey ve boyutları tasarımlara entegre etmekte. 100 adet üretilmiş Tank Chinoise, markanın bu sene isimlerinde de sembolizmi barındırdığının bir örneği niteliğinde. Cartier’nin 1921 yılı arşivinden seçilmiş tasarımda taş olarak yakut, modeli Çin ile ilişkilendirmek adına seçiliyor. Saatin arşivdeki kare formu ise mimari referanslar ile güçlendirilerek dikdörtgene dönüştürülüyor. Kırmızı kayışa sahip Diagonale ise markanın arşivine ait olmasa da rahatlıkla öyle sanılabilecek bir form distorsiyonuna sahip. Sadece 50 adet üretilen saat, Libre koleksiyonunun özgür yanını bileğinde taşımak isteyenlerin odaklanacağı bir model. Cartier Baignoire Allongée Céladon ve Baignoire Allongée Black ise geçtiğimiz seneden aşina gelen formunun renk ve değerli taşlar üzerinden türetilen ve karar vermeyi bir hayli zorlaştıran 2 farklı renk alternatifiyle sunulan yeni edisyonları. 50 adet üretilen tasarımlar, beyaz veya sarı altın seçenekleri ile markanın değerli taş repertuarının görsel bir yansıması.