Fonksİyonel Sadelİk, İkİNCİ Zaman DİLİMİ

  • 140 SHARES

H.Moser & Cie. Endeavour Dual Time Concept ile fonksiyonellik kavramını da sadelikle özdeşleştirmeyi başarıyor.

Sadelikten söz edildiğinde aklınıza gelen ilk manüfaktür hangisi? Eğer H. Moser & Cie. değilse “sadelik” tanımınızı tekrar değerlendirmenizi öneririz. Çünkü ürettiği altın kadranlar ile yüksek saatçilik terminolojisine yeni kalıplar sokan maison, şimdi de bu sadeliği fonksiyonellik ile birleştiriyor. Sadece bir ibre eşliğinde.
H.Moser & Cie.’yi takip edenler az çok tasarımlarının ekstra detaylardan uzaklaşan formlarına aşinadır. Bu aşinalığın farklı boyuta taşınması ise manüfaktür özelinde atılan bir yeni adım oluyor. Endeavour Dual Time Concept’in mekanizmasına eklenen ikinci zaman dilimi kasa arkasında zenginleşen mekanizması eşliğinde görülürken, kadranına sadece ek bir ibreyle yansımış. Limitli olarak geliştirilen model pembe altın ve platin kasaları eşliğinde (iki referans da 10’ar adetle limitli) saf tasarım ögelerine dayanmaya devam ediyor. Kadranda ne indeks ne de logo yer alıyor (ki bu özellik de markayı vurgulayan detay oluyor).
Farklı bir renk ile gösterilen ikinci zaman dilimi, otomatik kalibre HMC 345 ile destekleniyor. Yeni tasarımın estetik algısını etkileyen tek detay ise kadrana eklenen kırmızı renkli ibre. Sadeliği estetik, mekanizma ve ikinci zaman dilimi ile birleştiren H.Moser & Cie. Endeavour Dual Time Concept 40.8 mm’lik kasası üzerinde yer alan safir kristali ile bileklerde ışıldayan bir detay oluşturuyor.
Modelin platin versiyonu gök mavisi rengi kadran ile sunulurken, pembe altın versiyonu füme rengi kadran ile piyasaya sürülüyor. Saatlerin ikisi de bej deri kayış ile tamamlanarak vintage bir detaya sahip oluyor.

Detaylar:
H.Moser & Cie. Endeavour Dual Time Concept
Mekanizma:
Otomatik kalibre HMC 345
Materyal: Pembe altın ve platin
Güç rezervi: 72 saat
Kasa çapı: 40.8 mm
QP Kararı: Gösteriş kavramını sadelikle özdeşleştiren ve ikinci zaman dilimine ihtiyaç duyup da bunu kadranda en yalın formda görmek isteyenler için eşsiz bir model.