Farklılaşan Yüksek SaatçİLİk İHTİYAÇLARI

  • 241 SHARES

Business Calendar komplikasyonlu yeni Oris Artelier Calibre 113 bir takvimden bekleyeceğiniz tüm özellikleri fazlasıyla sunuyor.

Oris son birkaç sene içerisinde atağa geçen tasarım ekibi ile harikalar yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylar içerisinde birkaç yeni dalış saati eşliğinde takip ettiğimiz İsviçreli yüksek saatçilik markası, “business calendar” komplikasyonlu yeni modeli ile karşımızda. Oris Artelier Calibre 113 modeli, 2014 senesinde ilk 110 kodlu kalibre sunulduğundan beri geliştirilen dördüncü özel kalibre. Yeni kalibre (kalibre 111 ve kalibre 112 gibi) kalibre 110’u temel alıyor. Bu özelliği ile gün, tarih, haftası ve yıl özelliklerini barındıran kalibre esasında bir takvimden bekleyebileceğiniz pek çok özelliği sunuyor. En önemlisi ise saatin üstün kalibresi 10 günlük güç rezervi ile çalışıyor.

oris_1

43 mm’lik paslanmaz çelik kasa içerisinde sunulan mekanizma ile Baselworld 2017 esnasında piyasaya sürülecek olan model, kendi içerisinde farklılaşan kadran (gri ve beyaz renklerde) ve kayış (paslanmaz çelik bilezik ve kahverengi deri kayış) tasarımları eşliğinde de farklı stiller eşliğinde değişik kullanım alanları sunuyor.

asas

Kadranda yer alan küçük saniye (saat dokuz yönünde) ve güç rezervi (saat üç yönünde) alt göstergeleri ise dairesel formları eşliğinde modern bir yorum yakalıyor. Siyah kadran, gümüş ibre-indeksler ve paslanmaz çelik ile bütünleştirilen Artelier Calibre 113 spor ve modern tasarım kodlarına başvururken, beyaz kadran, altın rengi ibre-indeksler ve kahverengi deri kayış ile sunulan versiyon daha Retro bir görünüm yakalıyor.