ÈCOLE ANNUAL CALENDAR’IN YENİ RENK TEORİSİ

  • 301 SHARES

Laurent Ferrier pandemi sonrası moral artışını, yeni Ècole Annual Calendar modelinde canlı renkleri benimseyerek sağlıyor.

Bağımsız bir manüfaktür olsa da, Laurent Ferrier markası ile özdeşleşen değerler arasında genellikle renkli olmak bulunmuyor. Pandemi, klasik ve yalın olarak tanımlanabilecek tasarım felsefesine sahip bir markayı bile optimist bir renk filtresinden geçirmeyi başarıyor. Sadece 10 adet tasarlanan ve Série Atelier II ibaresini bulunduran yeni Ècole Annual Calendar Navy, koyu mavi bir kadrana ve turuncu nubuk bir kayışa sahip. Yaz ayları için ideal bir renk kombinasyonu ile tasarlanan modelin kasa materyal seçimi ise paslanmaz çelikten yana yapılıyor.

Elle kurmalı LF126.01 kalibre ile çalışan saat, adından ele verdiği üzere annual calendar komplikasyonuna sahip. Ayrıca tüm Ècole koleksiyonundaki tasarımlarda olduğu gibi, saat 6 yönünde bir saniye alt kadranı ve logonun üstünde bir tarih göstergesi de mevcut. Kalibrenin güç rezervi ise 80 saat. Ferrier’in eski cep saatlerinden ilhamla yarattığı Ècole kasa tipine aynı zaman bu modelle veda ediliyor. Dolayısıyla bu renkli tasarımın kısa sürede koleksiyonerler arasında bir rekabet yaratacağından hiç şüphemiz yok.