DERİNLİK ALGISI

  • 135 SHARES

Baştan belirtelim, artık su ile iç içe olmak istediğimiz bir sezondayız. Dolayısıyla profesyonel dalış ekiplerine dahil olmasanız da yenilenen Oyster Perpetual Rolex Deepsea hakkında bilgi sahibi olmanız sezona oryantasyon için şart.

Denize girdiğinizde dalış yapıp yapmama opsiyonu size kalmış; ama bilin ki bileğinizde Deepsea olduğu sürece bu aktivite için fazlasıyla donanımlı bir saat modelini bileğinizde taşıyacaksınız. Deepsea, BaselWorld 2018’de yenilenen yüzüyle sahne alsa da modeli 2014 yılından çıkarıyor olmanız kuvvetle muhtemel. Zira bu saat, 2012’de James Cameron’ın öncülüğünde gerçekleşen “Deepsea Challenge” ve markanın ortaklığını anmak adına tasarlanmış, okyanusun derinliğini hatırlatan iki renkli “D-blue” kadranın aynısına sahip. Modelin, Cameron’ın dünyanın en derin noktası, yani Mariana Çukuru’na yaptığı yolculuğunu sembolize eden bu degrade kadran tasarımı dışında 2014 versiyonundan farklarını sorarsanız; yeniden tasarlanmış bir kasa, daha geniş bir bilezik ve farklı boyutta bir katlanır Oysterlock güvenlik tokasını sıralayabiliriz.

Basel’de arzı endam etmesine rağmen, sezon gereği bu beklemeye tabi tutuldu. Neticede malum önümüz tatil; bavulunuzda yer kaplamadan direkt bileğinize transfer olabilecek, seyahatinizde gündüzden geceye size eşlik edebilecek bir saat söz konusu. Farklı ortamlara ayak uydurmanın klasik dalış saatleri için ne kadar zor olduğunu tahmin ederseniz ama belirttiğimiz gibi Deepsea bu klasmana giremeyecek özelliklere sahip. 44 milimetrelik kasa çapındaki metal “Oyster” bileziği genişletilmiş Deepsea, kalibre 3235 ile çalışmakta. Bunun markaya ait dalış saatleri için bir ilk olduğunu belirtelim. Ayrıca modelin dalgıçların dekompresyon sürelerini kontrolde tutmasını sağlayan siyah sermaikten 60 dakika dereceli Cerachrom bir diski de bulunuyor. Rolex’e ait tüm saatlerde olduğu gibi “Superlative Chronometer” sertifikasına sahip model, 3.900 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip ki bu seviyedeki basınca ancak profesyonel bir dalgıç ulaşabilir. 70 saatlik güç rezervi bulunan Oyster Perpetual Rolex Deepsea ile sizlere denizden çıkmadığınız bir tatil diliyoruz.