Derİn Dalış Performansı

  • 22 SHARES

Oris Royal Navy Clearance Diver Limited Edition, profesyonelleri hedefliyor.

Zaman zaman farklı markalar ve isimler adına limitli üretimler gerçekleştiren Oris, bu sefer de Royal Navy Clerance adına üretilmiş modelini tanıtıyor. Dalış saatleri ile dalgıçlara hitap eden marka, bu modelinde hedefe dalış meraklılarını yerleştiriyor. Royal Navy Clearance ilhamı temel olarak sığ sularda görev alan maden arayışındaki dalgıçlardan alıyor, buna ek olarak ise yüksek performans ile eğitilmiş İngiliz ordusunun asil kimliğini de 100 adetle limitli modele ekliyor.

oris-front-soldat

46 mm’lik paslanmaz çelik kasaya sahip saatin 500 metreye kadar su geçirmezlik özelliği var. Bu özellik saati mükemmel bir dalış enstrümanı kılıyor. Saatin ters yönlü bezeli dalış süresini ölçme konusunda destek olurken, kadranda kullanılan safir kristal su altında baş gösteren yansıma problemini minimuma indirgiyor. Kadranda kullanılan mükemmel lacivert gün ışığında çok çekici dururken ek olarak üzerinde yer alan ibre ve indeksler SuperLuminova özelliği ile desteklenerek dalış esnasında da net görüş yakalanıyor.
Royal Navy Clearance’ın uzmanlığı sadece tasarımsal alanda da sınırlı kalmıyor. Kalibre olarak modelde Oris 743’e (Sellita SW220-1) yer veriliyor. 40 saatlik güç rezervi ile çalışan mekanizma maalesef saatin kasa arkasından görülemiyor. Ancak bunun yerine kasa arkasında Royal Navy Clearance’ın logosu yer alıyor, bu da saatin otantik duruşunu destekliyor.

oris-royal-navy-clearance-diver-limited-edition-5

Kutu içeriğinde bir de Royal Navy Clearance rozetine yer veren model, maalesef sadece Royal Navy Clearance üyelerine satılacak.

Detaylar:
Oris Royal Navy Clearance Diver
Mekanizma:
Kalibre 743 (Sellita SW220-1)
Güç rezervi: 40 saat
Materyal: Paslanmaz çelik
Su geçirmezlik: 500 metre
QP kararı: Dalış saatleri ile beğeni toplayan Oris’in Royal Navy Clearance modelinin kadranında kullanılan eşsiz lacivert tonu okyanusların derinliklerini hatırlatıyor ve oldukça çekici