CONSTELLATION MANHATTAN’IN MODERNİZASYON ÇİZGİSİ

  • 198 SHARES

1952 yılından beri kadın saatlerinde estetik ve teknik standartları yeniden belirleyen Omega’nın Constellation koleksiyonu, Manhattan modelinin yeni tanıtılan 5. jenerasyonu ile görev tanımını çağa adapte ediyor.

Omega’nın Constellation koleksiyonuna mensup Manhattan modeli, 1982 yılından bu yana bileklerde klasikleşmenin formülünü, kemikleşmiş minimal çizgisini belirli aralıklarla bulunduğu senenin tasarım anlayışı ile eşzamanlayarak elde etmekte. Bu sene ise modelin 5. kez bu senkronizasyonu gerçekleştirmesinin sonuçları, koleksiyonun 3 farklı kasa boyutuna sahip yeni 101 modeli ile üzerinden okunabilmekte.

Constellation Manhattan’ı 2019 yılında da özel kılan bu güncellemeleri tasarımda nüanslar, teknik detaylarda ise reformlar ile gerçekleştiriyor oluşu. 1982 yılında tanıtılan bir Constellation Manhattan modelini ve bu sene yenilenen koleksiyondan bir saati yan yana koyduğunuzda ikonik olan hiçbir detaydan feragat edilmediğini kolaylıkla gözlemleyebiliyorsunuz. Göz aşinalığının korunup, teknik detaylardaki yenilenmeye odaklanmak ise Omega’nın temel prensiplerinin başında yer alıyor. 25, 28 veya 29 mm’lik kasa çapı alternatiflerine sahip yeni koleksiyonda, tasarım özelinde biraz önce bahsetmiş olduğumuz nüanslar kendini modelin bezelinden, ikonik pençesine, kayışından, Manhattan’daki Özgürlük Kulesi’nden ilhamla yeniden tasarlanan indekslerine kadar her alanda hissettirmekte. 25 ve 28 mm’lik modeller OMEGA Calibre 4061 ile, 29 mm’lik Constellation Manhattan modeller ise Master Chronometer Calibre 8700/8701 ile çalışmakta. 7 farklı kadran rengi ve 5 farklı malzeme ile oluşturulan geniş kombinasyon sistemi ise karar aşamasını epey zorlaştırıyor zira markanın yarattığı hiçbir seçeneği elemek kolay değil.

Fotoğraf kredisi: QP Women No:3’ün kapak çekimine aittir.

Fotoğraf: Laura Marie Cieplik

Moda editörü: Ayça Elkap