Çİft Zaman DİLİMİ

  • 155 SHARES

Bulgari Hora Domus Dual Time Zone, çift zaman dilimi özelliğini mükemmel bir okunurluk ile sunuyor.

Çok değil bir sene geriye baktığımızda yüksek saatçilik dünyasının en önemli temellerinin kullanışlı komplikasyonlar, tourbillonlar ve kompleks kronograflara dayandırıldığını görüyoruz. Bu detaylara ek olarak ise son zamanlarda ikinci zaman dilimi komplikasyonu da sıkça görülmeye başlandı. Saatlere dair detaylar ise azaldı, detayların azalmasıyla birlikte ise sadelik ön plana çıkmaya başladı. Saat markalarının en ihtişamlılarından biri olan Bulgari de ailesine bu değerlere sahip yeni bir model katıyor. Bulgari Hora Domus Dual Time.

Bulgari-Hora-Domus2

Günümüz dünyasında seyahatler esnasında kullanılan saatler yüksek önem kazanmışken tanıtılan bu model de aslında markanın, amaca hizmet eden modeller geliştirmekte ne derece bir özen gösterdiğini ortaya koyuyor. Kolay kullanım ve kolay okunurluk sağlayan Hora Domus, markanın yıllardan beri devam eden klasikleşmiş özelliklerine sadık kalırken kasasında taşıdığı yenilikler ile çağdaş bir duruş da sergiliyor.

Bulgari-Hora-Domus-dial

Kadranı inceleyecek olursak öncelikli olarak saatin saat 6 ve 12 konumlarında yer alan şehir göstergeleri dikkat çekiyor. Pembe altın çerçeveli göstergeler, kadranın altında yer alan döner plaka üzerinde bulunan şehirleri gösterme özelliğinde. Plaka üzerinde yer alan 24 şehir farklı zaman dilimlerini gösterirken, plaka üzerinde kullanılan fontlar dahi tasarımda gösterilen özenin bir sembolü niteliğinde. İç içe yer alan iki çemberden birinde beyaz renk kullanılırken diğerinde siyah renk kullanılarak okurluk artırılıyor. Bunun yanında kadranda ek olarak yer verilen şehir göstergesi, sezon, am/pm ayrımı ve gece-gündüz göstergesi de kullanıcıya kolaylık sağlamak amacı güdüyor.

Bulgari-Hora-Domus-10-1
Bulgari-Hora-Domus-time-zone-gmt-functions

3 ibreli saatin, ibrelerinden biri yelkovan olarak kullanılırken diğer ikisi akrep olarak kullanılıyor. Saati gösteren akrep ibreleri pembe altın ibreler üzerinde kullanılan siyah ve beyaz renkleri ile farklılaştırılıyor. Siyah renk ile belirtilmiş akrep yerel zamanı gösterirken, beyaz renk ile belirtilmiş akrep yaşadığınız yerin saatini gösteriyor ve siyah renk detay ile zenginleştirilmiş tepe kolu ve fonksiyon ayarlayıcı düğmeler ile ayarlanıyor.

Pembe altın kasaya sahip bu seyahat dostu saat, in-house otomatik BVL 191 mekanizma ile destekleniyor.

Bulgari-Hora-Domus-Movement-2

Bulgari-Hora-Domus-Movement-1

45 mm ebatındaki elips formlu kasa deri kayışlar ile tamamlanıyor. Yeni saat siyah ve gümüş rengi olmak üzere iki farklı kadran rengi ile tanıtılıyor.

Bulgari-Hora-Domus-5

Kadran renklerine uygun olarak kahverengi ve siyah timsah derisi kayışlar ile tamamlanıyor. Yeni saatin satışı ise Ekim 2016 tarihinden sonra yapılmaya başlanacak.