L.U.C’nİn 20. Yılı

  • 154 SHARES

Chopard L.U.C XPS 1860 Limited Edition eski versiyonunun üretiminden tam 20 sene sonra daha elegan ve daha modern formunda

Yeni Chopard L.U.C XPS 1860 Limited Edition geleneksel Chopard ruhunu en iyi şekilde yansıtan mükemmel bir smokin saati. Görsel olarak herhangi bir uç noktaya değinmeyen model, kendisini sade ve yumuşak hatlarıyla hatırlatıyor. Yuvarlak kasası, sade kadranı ve aşırıya kaçmayan boyutu ile mükemmel bir zarafet yakalıyor. Bu özel saati öne çıkaran bir diğer özelliği ise in-house, otomatik, mikro rotorlu mekanizması.

ch2

Chopard L.U.C XPS 1860 Limited Edition (1860 senesinin Louis-Ulysse Chopard’ın markayı kurduğu seneyi referans gösterdiğini eklemeyi unutmayalım) 1996 senesinde geliştirilmiş ilk Chopard manüfaktürü mekanizmalı saatin aslında yeni bir edisyonu olma özelliğinde. Saatin yeni ve eski versiyonları benzer özellikler taşır nitelikte. Bu benzerliklerin başında ise öncelikli olarak tasarım detayları geliyor. 18 karat pembe altından kasası 40 mm çapında ve 7.20 mm inceliğinde. Bu da demek oluyor ki Chopard eski modelin “ince” yapısını korumaya devam ediyor. Tüm bu detaylar arasında en farklılaşan ise kadran tasarımı oluyor. Eskisine göre çok daha modernleşen kadran tasarımı yatay fırçalama detayları ile hem daha eleganlaşırken hem de daha modernleşiyor. Buna ek olarak akrep ve yelkovan da kalınlaşarak saati daha yenilikçi bir görünüme kavuşturuyor.

Chopard-L.UC-XPS-1860-Limited-Edition-4

Tüm bu farklılaşmalara ek olarak saat 6 yönünde yer alan tarih göstergesi ve small seconds alt kadranını eklemek de yanlış olmayacaktır.

Chopard-L.UC-XPS-1860-Limited-Edition-2

Eski versiyonla aynı olan bir diğer detay ise saatin incelikli mekanizması. 96.01-L kalibreye sahip saat yine aynı mekanizmayı kullanmaya devam ediyor. Chopard’ın ilklerinden olan bu mekanizma tamamen kendi manüfaktürü ve 3.30 mm inceliğinde. Otomatik kurmalı mekanizma aynı zamanda 65 saatlik de güç rezervine sahip. 22 karat altın rotoru ile kasa arkasından izlenebilen mekanizma aynı zamanda Cenevre şeritleri eşliğinde görsel anlamda daha da zenginleşmiş bir formda. COSC sertifikasına sahip bu mekanizma güncellenen modele güçlü bir kesinlik vadeder nitelikte.

250 adetle limitli olarak üretilen smokin saatinin satış fiyatı ise 19.950 Euro olarak belirtiliyor.

www.chopard.com