Zodiac ModellerİNİn YenİSİ

  • 131 SHARES

Çin astrolojisine göre bu sene Maymun senesi. Yüksek saatçilik markaları bu trendin gerisinde kalmayarak maymun figürünü modellerine aktarıyor.

8 Şubat itibariyle Çin Astrolojisinde Keçi burcu yerini Maymun burcuna bırakıyor. Yüzyıllardan beri astrolojik takvimde önemli bir yer tutan bu gelişme yüksek saatçilikte de vuku buluyor ve markalar senenin Maymun figürünü tasarımlarına konu edinmeye başlıyor.

Bu markalardan birisi Ulysse Nardin. 1846’dan beri yüksek saatçiliğin mühim isimlerinden olan marka, haylaz maymun figürünü daha sade bir tasarımla harmanlıyor. Çin astrolojisinde maymun, akıl ve pozitif enerjiyi sembolize ediyor. Markanın Classico koleksiyonundan çıkan modelde yer alan maymunu palmiye ağaçlarına doğru zıplar bir formda görüyoruz. Maymunun arkasında ise palmiye yaprakları dikkat çekiyor ve figürün hareketini sadelikle harmanlıyor. Kadranda kullanılan renkler metalik oksitleme tekniğiyle elde ediliyor ve oymacılık ustalığından da yararlanılıyor. Maymun sesine özel tasarlanan model 88 parça olarak sınırlı sayıda üretiliyor. 18 karat altından yapılan saat, COSC sertifikalı kronometre ve kendinden kurmalı UN-815 mekanizma ile tamamlanıyor.

Esprili ve şık tasarım senenin ilgi çeken modellerinden biri olacağa benziyor.

un2

un3

Detaylar:

Materyal: Pembe altın

Mekanizma: UN-815, COSC sertifikalı

Güç rezervi: 42 saat

Kasa çapı: 40 mm

Su geçirmezlik: 50 metreye kadar

Kayış: Pembe altın tokalı deri kayış