CALATRAVA’NIN YENİ DEĞERLERİ

  • 8 SHARES

Manüfaktürün 1930’larda tasarladığı pilot saatlerinin vizyonundan hareketle koleksiyona dahil olan yeni Calatrava Pilot Travel Time, materyal ve boyut seçimiyle modernizasyonunu bir üst seviyeye taşıyor.

Beş yıl önce satışa sunulan Calatrava Pilot Travel Time koleksiyonu, Patek Philippe’in manüfaktür değerlerini koruyarak modernizasyonunu nasıl sağladığının vücut bulmuş hali olarak özetlenebilir. Yeni tanıtılan Ref. 7234G-001 Calatrava Pilot Travel Time ise gerek materyal seçimi, gerek kasa boyutuyla 2020’nin değişen yüksek saatçilik değerlerini yansıtıyor. Orta boyutlu 37.5 mm’lik kasası hem kadın hem erkek bileğine kolaylıkla uyum sağlarken, beyaz altın ise sportif tasarımı tamamlayacak en değerli materyal olması sebebi ile seçiliyor.

Dual time fonksiyonuna sahip model, otomatik kurmalı caliber 324 S C FUS ile çalışıyor. Pilot saatleri ile özdeşleşen mavi bir kadran ve onu tamamlayan aynı renkte deri bir kayışa sahip tasarımın tüm göstergeleri ise, gece görüşü için maksimum aydınlatma özelliği taşıyan bir kaplamayla tamamlanıyor. Model ile özdeşleşen büyük kurma kolları Calatrava Pilot Travel Time’ın sportif tasarım dilini vurguluyor. 35-45 saat arası güç rezervi sunan mekanizmaya sahip saatin ayrıca 60 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunmakta.