CALATRAVA VE MİMARİ REFERANSLAR

  • 428 SHARES

Patek Philippe, Cenevre Plan-les-Ouates’deki yeni manüfaktürünün şerefine tasarladığı yeni Calatrava’da, yapının mimari kodlarını saatin tasarım anlayışına yansıtıyor.

Yüksek saatçilikte mimari referanslar, form ve fonksiyon anlamında her daim farklı markaların tasarımlarında yer edinmekte. Yeni Calatrava’nın hikayesi ise bu genellemeden çok daha farklı bir çizgide ilerliyor. Patek Philippe, Cenevre Plan-les-Ouates’de inşa edilen yeni manüfaktüründen yola çıkarak tasarladığı yeni modelinde, ilham konusunu bile kendi içinde çözme kararı alıyor. Bunun ancak markanın aklına gelebilecek orijinallikte bir fikir olduğu konusunda hemfikirseki modelin detaylarına geçelim.

Sadece 1000 adet üretilen yeni Calatrava, 40 mm’lik çelik bir kasaya ve gri-mavi renkli kumaş kabartmasına sahip deri bir kayışa sahip. Otomatik kurmalı Caliber 324 S C kalibre ile çalışan tasarım, safir kristal kasa arkasında “New Manufacture 2019” ibaresini taşıyor. Mavi kadranının ortasında “carbon” desenini barındıran ve bu detay ile Plan-les-Ouates’deki yeni yapının yüksek teknolojisine atıfta bulunan Calatrava, minimum 35 maksimum 45 saatlik bir güç rezervine sahip.