Brietling Superocean 44 Special Dalışa Hazır

  • 111 SHARES

Breitling Superocean 44 Special, görsel üstünlüğünün yanında mekanik bir yetkinliği de kasasında barındırıyor.

Brietling, uçuş saatlerinin yanı sıra dalış saatleri ile de yüksek saatçilik dünyasında önem taşıyan markalardan birisi. Özellikle son dönemde tanıtmış olduğu dalış modelleri de markanın bu alanda çıtayı yükseltmek isteyişlerinin en büyük kanıtı. Aynı iddiaları bünyesinde taşıyan Superocean 44 Special da diğer dalış saatleri arasında farkını orataya koyar nitelikte.

Superocean 44 Special

Superocean 44 Special

Siyah çehresi ile ciddiyet sergileyen model senenin seramik trendinden geri kalmıyor. Ancak seramik materyali bu defa kasada değil bezelde kullanılıyor. Bezelde kullanılan bu materyal ile daha gösterişli bir forma bürünen modelin kasası ise siyah paslanmaz çelikten yapılarak “metanet” kavramına dikkat çekiyor. 44 mm kasa çapına sahip saatin kadranında yansıma önleyici kaplama kristal safir cam kullanılıyor. Bu özellikle de saatin su altında okunurluk özelliğini artırarak yeni modeli bir üst mertebeye taşıyor. Kasasında kullanılan helyum valfi ile desteklenen Superocean 44 Special’ın 1000 metreye kadar da su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Kadranda yer alan indeks ve ibrelerde kullanılan SuperLuminova dolgusu su altı ve gece görüşünü kolaylaştırmayı amaçlıyor. Siyah mat kadran üzerinde yer alan indeks ve ibreler böylelikle zengin bir kontrast yakalamış oluyor. Farklı komplikasyonlardan ziyade işlevselliğe odaklanan modelin saat, dakika ve saniye özellikleri saat 3 yönünde konumlanan tarih göstergesi ile tamamlanıyor.

Superocean 44 Special

Superocean 44 Special

Superocean 44 Special

Superocean 44 Special

Otomatik mekanizmalı saatte Breitling ETA Calibre 17 kullanılıyor ve 42 saatlik bir güç rezervi ile çalışıyor. Spor ve bir o kadar da elegan bir duruşa sahip olan model kauçuk kayış eşliğinde satılıyor.

Breitling-Superocean-44-Special-5